Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Co se skrývá v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj se nachází na jihu země jako jeden ze 14 krajů České republiky. Region je známý svou bohatou historií, krásnou přírodou a mnoha turistickými atrakcemi.

Zde jsou některé zajímavosti a informace o Jihočeském kraji:

Kraje má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do pravěku. V oblasti se nachází mnoho historických památek, jako jsou hrady, zámky a kláštery, které svědčí o významu regionu v minulosti.
Nabízí mnoho možností pro turistiku, ať už pěší nebo cykloturistiku. V regionu se nachází několik značených turistických tras, které vedou přes malebné vesnice, kolem rybníků a přes lesy.
Příroda je velmi rozmanitá a krásná. Najdete zde rozsáhlé lesy, řeky, rybníky a bažiny. Oblast je také domovem pro mnoho chráněných rostlin a živočichů.


Města, která nesmíte minout

Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších měst v Jihočeském kraji je Český Krumlov, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je známé svým malebným historickým centrem a impozantním zámkem.

Třeboň

Další historické město v Jihočeském kraji, které je známé svou lázeňskou tradicí a rozsáhlým systémem rybníků. Třeboňsko je také chráněnou krajinnou oblastí a biosférickou rezervací UNESCO.

Hluboká nad Vltavou

Známá svým nádherným zámkem a považuje se za jeden z nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopují krásné zahrady a parky, ty jsou ideální pro procházky.

Jindřichův Hradec

Historické město s impozantním hradem a zámkem, které stojí na břehu řeky Nežárky. Město má bohatou historii a nabízí mnoho kulturních a turistických atrakcí.
Lipno je oblíbená rekreační oblast v Jihočeském kraji, která se nachází kolem přehrady Lipno. Oblast nabízí mnoho možností pro vodní sporty, turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.
Jihočeský kraj zahrnuje část pohoří Šumava, které je známé svými hlubokými lesy, ledovcovými jezery a turistickými trasami. Šumava je také domovem národního parku a chráněné krajinné oblasti.
Rožmberk nad Vltavou je malebné městečko s impozantním hradem Rožmberk, který stojí na strmém skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou. Město nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a řeku.

Jihočeský kraj je ideálním místem pro milovníky historie, přírody a turistiky.

Nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií a zájmů.Jihočeský kraj – hrady, zámky, kláštery

Jihočeský kraj je proslulý svými historickými památkami, zejména hrady, zámky a kláštery. Některé z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek v regionu zahrnují:

Hrad Český Krumlov

Impozantní hrad se nachází ve stejnojmenném městě a je druhým největším hradním komplexem v České republice (po Pražském hradě). Hrad je známý svou unikátní architekturou, která kombinuje gotické, renesanční a barokní prvky.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Romantický zámek ve stylu anglické novogotiky se nachází na kopci nad řekou Vltavou a obklopuje ho rozsáhlý park. Interiér zámku zdobí bohaté sbírky umění, zbraní a historický nábytek, které návštěvníci mohou obdivovat.

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter, založený v roce 9, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v České republice. Klášter je známý svou gotickou architekturou a bohatou knihovnou, která obsahuje více než 70 000 svazků.

Hrad Rožmberk

Památku najdete ve městečku Rožmberk nad Vltavou jenž byl založen ve 13. století. Hrad je známý svou impozantní věží a nádhernými výhledy na okolní krajinu a řeku Vltavou.


A další památky…

Zámek Jindřichův Hradec

Rozsáhlý zámecký komplex se nachází v historickém městě Jindřichův Hradec a zahrnuje hrad, zámek, zahrady a parky. Zámek je známý svými renesančními a barokními interiéry a bohatými sbírkami umění.

Hrad Třeboň

Kouzelné místo objevíte v lázeňském městě Třeboň, založené ve 14. století. Lidé přestavěli hrad na zámek, který slouží jako muzeum s expozicemi věnovanými historii města a rybničnímu hospodářství.

Klášter Zlatá Koruna

Cisterciácký klášter se nachází nedaleko Českého Krumlova a byl založen v roce 1263. Klášter je známý svou gotickou architekturou, zejména krásným kostelem Panny Marie a kaplí svatého Michala.

Hrad Landštejn

Okouzlující památku najdete nedaleko města Slavonice a je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých kamenných hradů v České republice. Hrad je obklopen hlubokými lesy a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Zámek Orlík nad Vltavou

Tento zámek se nachází na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou a byl založen ve 13. století. Zámek je známý svými bohatě zdobenými interiéry a sbírkami umění, zbraní a historického nábytku.

Hrad Dívčí Kámen

Tento hrad se nachází na skalnatém ostrohu nad soutokem řek Vltavy a Křemžského potoka. Hrad byl založen ve 14. století a dnes jsou z něj zachovány pouze ruiny a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.


Tato místa jsou jen některá z mnoha historických památek, které můžete navštívit v Jihočeském kraji. Region je ideálním místem pro milovníky historie, kultury a přírody.

Vysokohorská turistika Předchozí příspěvek
Vysokohorská turistika v České republice
Objevte kouzlo netradiční dovolené na jižní Moravě Následující příspěvek
Objevte netradiční ubytování na jižní Moravě

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.