Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Návody na horskou turistiku a tipy v ČR

Horská turistika v ČR je skvělou outdoor aktivitou, která nabízí krásné turistické trasy a přírodní scenérie. Pro ty, kteří hledají nové nápady na výlety, existuje mnoho tipů na různé horské oblasti v ČR. Existují také dostupné turistické mapy a možnosti ubytování v horách. Při horské turistice je důležité mít vhodné turistické vybavení a dodržovat bezpečnostní opatření. Návštěva hor může přinést mnoho zdravotních a psychických výhod, jako je zlepšení kondice a pohody.

Klíčové poučení

  • Horská turistika v ČR nabízí krásné turistické trasy a přírodní scenérie.
  • Existuje mnoho tipů na horské oblasti v ČR, které stojí za návštěvu.
  • Vhodné turistické vybavení a dodržování bezpečnostních opatření je důležité při horské turistice.
  • Návštěva hor může mít pozitivní vliv na zdraví a pohodu.
  • Dostupné jsou také turistické mapy a možnosti ubytování v horách.

Krásy Šumavy

Šumava patří mezi jedno z nejstarších pohoří v Evropě a nabízí mnoho krásných turistických tras. Nejvyšší horou Šumavy je Velký Javor s výhledy na okolní vrcholy. Další populární místa na Šumavě zahrnují Černé a Čertovo jezero, Železnou Rudu, Plechý a okolí Modravy. Horská Kvilda, hrad Kašperk a Kvilda jsou také zajímavá místa k návštěvě. Šumava nabízí nádhernou horskou krajinu a chodníky, které jsou vhodné pro horskou turistiku.

Prozkoumejte krásy Šumavy a objevte úchvatnou přírodu a malebné scenérie tohoto pohraničního pohoří. Od vrcholů s panoramatickými výhledy po klidné jezera a historická místa, Šumava má mnoho koupání zajímavostí pro turisty. Vychutnejte si horskou turistiku v Česku na této krásné lokalitě.

Šumava je také oblíbenou destinací pro cykloturistiku. Prozkoumejte turisticky upravené cyklostezky a užijte si jedinečný zážitek z jízdy přes horské hřebeny a údolí. Nezapomeňte si vzít vhodné vybavení a dodržovat pravidla horské turistiky.

Návštěva Šumavy je ideální příležitostí pro odpočinek a načerpání energie v krásné přírodě. Využijte jedinečných turistických tras a objevte tajemství této horské oblasti. Šumava vám nabízí skvělé možnosti pro horskou turistiku v ČR.

Výlety do Krkonoš

Krkonoše jsou nejvyšší hory v Česku a nabízejí mnoho možností pro horskou turistiku. Jejich nejvyšším vrcholem je Sněžka, která je ideální pro výlet s východem slunce. V Krkonoších najdete mnoho populárních turistických tras, které stojí za objevování.

Jedna z těchto tras vede na Úpské rašeliniště, kde se můžete setkat s unikátní přírodní a flórou faunou. Dalším zajímavým místem je pramen Labe, který je zároveň nejdelší řekou v Česku. Těsně vedle pramene Labe se nachází Labský vodopád, který překvapí svou krásou a veleznámý hřebenový přechod Krkonoš, který nabízí úchvatné výhledy do kraje.

Krkonoše jsou prostě nádherné, plné malebných krajinných scenérií, které si zamilujete. Pokud rádi trávíte čas v přírodě a hledáte vzrušení, rozhodně byste neměli vynechat výlety do Krkonoš, které vám nabídnou neopakovatelné zážitky a krásy horské přírody.

Procházky v Jizerských horách

Jizerské hory jsou pojmenovány podle řeky Jizery, která zde pramení. Tyto hory nabízejí mnoho turistických tras pro pěší i cykloturistiku, což z nich činí ideální destinaci pro horskou turistiku v ČR. V Jizerských horách si můžete užít krásy přírody, malebné vodní nádrže a panoramatické výhledy.

Přírodní krása Bedřichova a okolních vodních nádrží

Jedním z nejpopulárnějších míst v Jizerských horách je Bedřichov a jeho okolní vodní nádrže. Tyto nádrže přitahují návštěvníky svou krásou a možnostmi vodních sportů. Můžete si zde pronajmout lodě či paddleboardy a prozkoumat okolní krajinu z úplně nové perspektivy.

Nejvyšší hora Smrk a její rozhledna

Jizerské hory jsou domovem nejvyšší hory, Smrku. Tato hora je na seznamu mnoha turistů díky své impozantní výšce a úchvatnému výhledu. Na vrcholu Smrku se nachází rozhledna, ze které můžete obdivovat panoramatický výhled na celé okolí. Je to skvělé místo pro fotografování a odpočinek.

Vyhlídka Paličník a vrchol Holubník

V Jizerských horách se nachází i další dvě významná místa, která stojí za návštěvu. Vyhlídka Paličník nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu, který stojí za vyfotografování. Vrchol Holubník je pak místem, kde si můžete odpočinout a vychutnat si klid hor.

Tanvaldský Špičák s rozhlednou

Tanvaldský Špičák je dalším atraktivním místem v Jizerských horách. Zde si můžete vychutnat panoramatický výhled z rozhledny, která se nachází na vrcholu. Určitě se vyplatí vyšplhat až nahoru a nechat se okouzlit idylickou scenérií.

Návštěva Beskyd

Beskydy jsou horským pohořím, které nabízí mnoho možností pro turisty. Nejvyšší horou v Beskydech je Lysá hora a známou horou je také Radhošť. Další zajímavá místa na návštěvu v Beskydech zahrnují Smrk, Pustevny, Javorový vrch a Velký Javorník. Beskydy přivítají turisty s otevřenou náručí a nabízejí výborné turistické vyžití.

Beskydy

Zajímavosti v Beskydech

Beskydy jsou jedním z nejoblíbenějších cílů pro horskou turistiku v ČR. Lysá hora, která se tyčí nad krajinou, nabízí ohromující výhledy a je vyhledávaným místem pro výlety. Radhošť s kultovní sochou Radegasta je dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu. Smrk, nejvyšší vrchol Beskyd, je oblíbený mezi turisty a poskytuje úchvatné výhledy. Pustevny jsou horskou obcí s unikátní architekturou a nabízejí mnoho aktivit pro turisty. Javorový vrch je atraktivní výletní místo s krásnou přírodou. Velký Javorník je zajímavá hora s překrásnými výhledy na krajinu.

Přírodní krásy Českého Švýcarska

České Švýcarsko je přírodní rezervace v České republice, která láká turisty svými úchvatnými výhledy a unikátními pískovcovými útvary. Jedním z nejznámějších míst v Českém Švýcarsku je Pravčická brána, která je největší pískovcovou skalní branou v Evropě. Toto impozantní přírodní dílo je opravdu ohromující a stojí za návštěvu. Kromě Pravčické brány lze v Českém Švýcarsku objevit také další fascinující místa, jako je Edmundova soutěska, která nabízí neuvěřitelně malebný pohled do hluboké rokle a okolních skal. Okruh z Jetřichovic je další populární cesta, která vám umožní prozkoumat nádhernou přírodu Českého Švýcarska. Můžete si také vychutnat úchvatný výhled z rozhledny Děčínský Sněžník, která vám poskytne panoramatický pohled na okolní krajinu.

Pískovcové skály a brány

Jedním z hlavních lákadel Českého Švýcarska jsou jeho pískovcové skály a brány. Tato oblast je známá svými dramatickými skalními útvary, které vytvářejí malebnou kulisu pro turisty. Pískovcové brány jsou přirozenými vjezdy do skal a poskytují úžasný pohled na okolní krajinu. Procházka po chodnících v blízkosti těchto impozantních útvarů je nezapomenutelným zážitkem a nabízí zcela novou perspektivu na přírodní krásy Českého Švýcarska.

Přírodní rezervace s bohatou faunou a flórou

České Švýcarsko je domovem rozmanité fauny a flóry. Tato oblast poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům, jako jsou vzácné orchideje, ohrožené ptáky a živočichy. Pro milovníky přírody je České Švýcarsko opravdovým rájem, kde si mohou vychutnat pozorování a fotografování jedinečných druhů rostlin a zvířat. Při své návštěvě nezapomeňte dodržovat pravidla územního plánu a chránit tuto cennou přírodní rezervaci.

České Švýcarsko je opravdu jedinečným místem pro horskou turistiku v České republice. Díky jeho úchvatným pískovcovým skalám, branám a roklím můžete zažít nezapomenutelné dobrodružství v krásném prostředí. Připravte si vhodné turistické vybavení a užijte si procházky po turistických trasách, které vás provedou touto nádhernou krajinou. Při každém kroku si vychutnávejte krásu Českého Švýcarska a nechte se unášet jeho magií.

Jižní Morava a její krásy

Jižní Morava je skvělým cílem pro horskou turistiku v ČR. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turistické trasy a objevování přírodních krás. Kromě navštívení Brna, které je jedním z hlavních měst Jižní Moravy, můžete také vyrazit na výlet do Pálavy. Tato vinohradnická oblast je známá svými úchvatnými vinicemi a krásnými výhledy. Mikulov s hradem a Svatým kopečkem jsou dolem zajímavými místy k návštěvě na Jižní Moravě.

Jedním z nejatraktivnějších míst na Jižní Moravě je také Lednicko-valtický areál, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto území nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také kulturní památky, jako je Lednický zámek a Valtický zámek. Vrchovina Chřiby jsou dalšími atraktivními místy na Jižní Moravě. Zde se můžete těšit na malebné kopce, lesy a krásné výhledy.

Prozkoumejte krásy Jižní Moravy a vychutnejte si horskou turistiku v této fascinující části České republiky.

Krásy Českého ráje

Český ráj je známý svými skalními útvary, jako jsou Prachovské skály. Další zajímavá místa v Českém ráji zahrnují Zlatou stezku, Hruboskalské skalní město a Riegrovu stezku. V Českém ráji se také nachází ikonický hrad Karlštejn a zámek Konopiště. Český ráj je oblíbeným cílem pro horskou turistiku s krásnými scenériemi.

Prachovské skály

Prachovské skály jsou jedním z nejznámějších skalních útvarů v Českém ráji. Tvoří je pískovec a svou unikátní a malebnou podobou přitahují mnoho návštěvníků. Procházka mezi skálami nabízí překrásný výhled na okolní krajinu a nezapomenutelné zážitky pro turisty všech věkových kategorií.

Návštěva Jeseníků a Vysočiny

Už jste navštívili krásy Jeseníků a Vysočiny? Pokud máte rádi horskou turistiku, tyto oblasti v České republice jsou skvělou volbou pro vaše dobrodružství v přírodě.

Jeseníky jsou známé svou rozmanitostí tras a možnostmi pro outdoorové aktivity. Nejvyšší hora Jeseníků, Praděd, vás ohromí svými panoramatickými výhledy. Procházka k Vřesové studánce vás zase zavede do malebného údolí, a cesta k Bílé Opavě vás překvapí nádhernými vodopády.

Vysočina, ležící na pomezí Čech a Moravy, vás okouzlí svou křehkou a vlnitou krajinou. Výstup na Javořici vám umožní obdivovat nádherné rozhledy z vrcholu, stejně jako Žďárské vrchy. A navíc, na Třeboňsku můžete objevovat krásy Třeboňské pláně.

Vydejte se na horskou turistiku do Jeseníků a Vysočiny a objevte jedinečné trasy a scenérie, které vás odpoutají od každodenního shonu a naplní energií a radostí.

památky a zajímavosti v okolí Předchozí příspěvek
Nejlepší památky a zajímavosti v okolí pro vás
ekologické ubytování Následující příspěvek
Ekologické Ubytování v ČR: Zelená Dovolená

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.