Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Navštivte nejlepší historická místa a zámky

Po celém Česku je rozmístěno mnoho historických památek, včetně hradů a zámků, které nabízejí unikátní pohled do minulosti a příběhy českého kulturního dědictví. V tomto článku získáte informace o nejlepších historických místech a zámcích, které stojí za návštěvu. Prozkoumejte jejich architekturu, umělecké sbírky a naučte se více o jejich historii.

Důležité body k zapamatování:

  • Navštivte nejlepší historická místa a zámky v Česku.
  • Obdivujte jejich architekturu a umělecké sbírky.
  • Dozvíte se o fascinující historii těchto památek.
  • Dostupnost parkování a další důležité informace najdete na oficiálních webových stránkách.
  • Užijte si jedinečný pohled do minulosti českého kulturního dědictví.

Zámek Lednice | Okres Břeclav (Jižní Morava)

Zámek Lednice se nachází v malebném okrese Břeclav na Jižní Moravě. Jeho architektura je inspirována francouzskými zámky a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat romantické sady, rozlehlé parky a výstavní prostory.

Při procházce zámkem si můžete vychutnat krásu historického interiéru a rozmanité umělecké sbírky. Tento přepychový zámek je trvale zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zámek je obklopen okouzlující krajinou, která je ideální pro procházky a relaxaci. Uvidíte zde také skleníky, vodní plochy a idylické výhledy. Aby bylo vaše putování co nejpohodlnější, parkování je dostupné v okolí zámku.

Na oficiálních stránkách zámku Lednice najdete další informace o prohlídkách a akcích (Zámek Lednice).

Hrad Kost | Okres Jičín (Severní Čechy)

Hrad Kost, nacházející se v okrese Jičín na Severní Čechy, je jedním z nejzachovalejších a nejimpozantnějších hradů v Česku. Jeho středověká architektura přitahuje mnoho návštěvníků, kteří sem přicházejí obdivovat jeho krásu a prozkoumat věže a hradní zdi.

Při prohlídce hradu Kost si můžete také poslechnout zajímavé příběhy a naučit se více o jeho historii prostřednictvím interaktivních exponátů a prohlídek. Každý kout hradu nabízí jedinečný pohled do minulosti a fascinující příběhy.

Pokud se rozhodnete navštívit hrad Kost, nezapomeňte zaparkovat ve městě Sobotka, odkud je k hradu vzdálenost přibližně 4 km. Během cesty si můžete užívat pěkné okolní krajiny a přírody, která dodá vaší návštěvě ještě větší kouzlo.

Hrad Šternberk | Okres Olomouc (Střední Morava)

Hrad Šternberk je historická památka nacházející se v okrese Olomouc na Střední Morava. Jeho historie sahá až do 13. století a nabízí návštěvníkům krásné výhledy, stezky a prohlídky hradních komnat.

Ke hradu Šternberk se můžete dostat buď pěšky, nebo autem. Z parkování u sportovní haly v městečku Šternberk je to pěšky přibližně 25 minut. Pokud preferujete cestu autem, máte možnost zaparkovat u sportovní haly zcela zdarma. Sledujte značení, které vás dovede k parkovišti.

Hrad Kokořín | Okres Mělník (Středočeský kraj)

Hrad Kokořín se nachází v okrese Mělník v Středočeském kraji. Je jedním z nejkrásnějších hradů v Česku a nabízí návštěvníkům pohled na malebnou krajinu a romantickou atmosféru. Prozkoumejte jeho hradní zdi a výhledy na okolní přírodu.

Pro návštěvu hradu se doporučuje parkovat v obci Kokořínský Důl a pokračovat pěšky přibližně 1 km s převýšením 70 metrů. Ujistěte se, že máte na sobě pohodlnou obuv a připravte se na krásný výlet do historie.

Hrad Bouzov | Okres Olomouc (Střední Morava)

Hrad Bouzov je malebný hrad, který se nachází v okrese Olomouc na Střední Morava. Je známý svou dokonalostí a zachovalostí stavby z přelomu 13. a 14. století. Hrad Bouzov byl zrekonstruován na konci 19. století a využívá se také jako filmový decor, kde se objevil ve více než 20 filmových ztvárněních.

Malebný hrad plný historie

Hrad Bouzov je jedinečným příkladem gotické architektury a historického bohatství. Jeho kamenné zdi mají unikátní atmosféru a vyprávějí příběhy minulosti. Procházejte se po hradních nádvořích a objevujte krásu a detaily tohoto historického místa.

Nabízí nevšední zážitky

Návštěvníci mohou navštívit různé prostory hradu, včetně zbraněnice, kaple a rytířského sálu. Prohlédněte si bohatou sbírku historických artefaktů a dozvíte se více o životě na hradě v minulosti. Prohlídku můžete sami absolvovat nebo využít průvodce, který vám poskytne podrobnější informace o každé části hradu.

Filmový hrdina

Díky svému dojímavému vzhledu a nádhernému prostředí byl Hrad Bouzov zvolen jako kulisa pro více než 20 filmových ztvárnění. Můžete si prohlédnout hradské prostory, které se objevily ve známých filmech a seriálech. Procházka po hradu vás zavede do světa umění a filmové historie.

Zámek Hluboká nad Vltavou | Okres České Budějovice (Jižní Čechy)

Zámek Hluboká nad Vltavou se nachází v okrese České Budějovice v Jižních Čechách. Je považován za jednu z nejvýznamnějších a nejkrásnějších staveb v Česku.

Zámek Hluboká nad Vltavou je otevřen pro návštěvníky po celý rok a nabízí prohlídky jeho interiérů a rozlehlých parků.

Parkování je možné na jednom z parkovišť v blízkosti zámku.

Prohlídky zámku

Otevřený prohlídkový okruh vás provede skrze nádherně zdobené místnosti, kde budete mít možnost obdivovat bohatou sbírku uměleckých děl, nábytku a porcelánu.

Mezi zajímavosti, které neuniknou vaší pozornosti, patří tzv. Černá kuchyně, knihovna se vzácnými knihami, kaple a zrcadlový sál.

Během prohlídky si budete moci prohlédnout také rozlehlý anglický park, který vás okouzlí svou krásou a romantickou atmosférou.

Zažijte fascinující výlet plný historie a umění v prostředí nádherného Zámku Hluboká nad Vltavou!

Pražský hrad | Praha

Pražský hrad je nejznámějším a nejnavštěvovanějším historickým místem v Česku. Nachází se v hlavním městě Praha. Historický komplex Pražského hradu nabízí návštěvníkům prozkoumání mnoha atrakcí, včetně Katedrály svatého Víta, Starého královského paláce a dalších. Při návštěvě hradu je možné si prohlédnout také jeho přilehlé zahrady.

Hrad Okoř | Praha západ (Středočeský kraj)

Hrad Okoř se nachází v okrese Praha západ v Středočeském kraji. Jeho historie sahá až do 13. století a je jedním z nejstarších a nejkrásnějších hradů v Česku. Hrad Okoř je umístěn na rovinatém terénu, což usnadňuje přístup i pro rodiny s dětmi a kočárky. Hrad je také populární pro pořádání letních festivalů.

Hrad Okoř

Návštěva Hradu Okoř

Pokud se rozhodnete navštívit Hrad Okoř, můžete se těšit na jedinečný zážitek plný historie a krásné přírody. Krátce po příjezdu na místo si všimnete nádherné architektury hradu, který se tyčí na vrcholku kopce a nabízí úchvatné výhledy do okolí.

Doporučujeme si rezervovat prohlídku hradu, kde se dozvíte více o jeho historii a zajímavostech. Prohlídka vás provede křivolakými chodbami a schodišti, které skrývají mnoho historických pokladů a překvapení. Zajímavostí je interiér s expozicí o životě na hradě v minulých stoletích, která vám poskytne představu o tehdejším životě.

Po prohlídce hradu se můžete projít po okolí a objevit krásu přírody. Hrad Okoř je obklopen lesy a loukami, které nabízejí příjemné procházky a chvíle klidu a relaxace. Doporučujeme si také udělat piknik na některé z mnoha příjemných míst ve blízkosti hradu a vychutnat si výhled na okolní krajinu.

Hrad Okoř je také oblíbeným místem pro pořádání letních festivalů a kulturních akcí. Pokud máte rádi hudbu a umění, nezapomeňte zkontrolovat aktuální program a možnosti účasti na těchto akcích. Je to skvělá příležitost strávit příjemný den v jedinečné atmosféře hradu a objevovat nové umělecké zážitky.

Státní hrad a zámek Český Krumlov | Okres Český Krumlov (Jižní Čechy)

Státní hrad a zámek Český Krumlov je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších historických míst v Jižních Čechách. Nachází se v okrese Český Krumlov, a svou velikostí patří po Pražském hradu na druhé místo. Tento majestátní komplex nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat bohaté kulturní dědictví a krásu českého kraje.

Při návštěvě zámku si můžete prohlédnout nádherně zdobené interiéry, umělecké sbírky a krásné zahrady. Každý kout tohoto místa vám připomene bohatou historii a kulturní bohatství, které Česko nabízí. Navíc v okolí zámku Český Krumlov se nachází i další zajímavé památky a muzea, které rozhodně stojí za návštěvu.

Při plánování vaší návštěvy města Český Krumlov doporučujeme využít interaktivní mapu parkování, která vám pomůže najít vhodné místo pro zaparkování. Užijte si procházku po malebných uličkách, ochutnejte českou kuchyni v místních restauracích a nechte se unést atmosférou tohoto historického místa. Zámek Český Krumlov je zkrátka dokonalým místem pro objevování české kultury a historie.

outdoor sporty v ČR Předchozí příspěvek
Zažijte Nejlepší Outdoor Sporty v ČR
památky a zajímavosti v okolí Následující příspěvek
Nejlepší památky a zajímavosti v okolí pro vás

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.