Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Nejlepší tipy na výlety v Česku pro rodiny

Hledáte inspiraci, kam vyrazit s celou rodinou? V České republice se skrývají místa plná dobrodružství, historie a přírodních krás, které jsou jako dělané pro společné rodinné výlety. Ať už máte rádi klidné procházky po historických památkách, objevování **top turistické atrakce** v Česku či táhne vás do přírody na turistické trasy, jsou zde tipy na výlety v Česku, které nadchnou každého člena vaší rodiny.

Odhalte kouzlo outdoorových aktivit, nechte se zlákat k objevování skrytých přírodních krás a učte své děti poznávat svět kolem nich přímo v terénu. Seznamte se s místy, kde historie ožívá, a s trasy, které vás zavedou do srdce přírody. Připravte se na společné chvíle, které posílí rodinné pouto a naučí vaše děti milovat cestování a objevování nového.

tipy na výlety v Česku

Začněte plánovat vaše příští dobrodružství už dnes. Začtěte se do našich tipů a připravte se na nezapomenutelné zážitky, které vám Česká republika nabízí. Jsou před vámi dveře k novým příhodám – stačí je jen otevřít.

Rodinné výlety plné dobrodružství a přírodních krás

Připraveni na rodinné výlety, které kombinují historický půvab s nespoutanou krásou přírody? Čekají na vás nezapomenutelné chvíle, kde se dobrodružství snoubí s poznáváním a aktivním odpočinkem. Ať už máte zálibu v romantických lokalitách, toužíte po kulturních zážitcích nebo se chcete vydat na nově objevené turistické trasy, náš výběr vám nabídne inspiraci pro skvělý rodinný den.

Vláček Bubáček ve Vrchlabí – dobrodružství na kolejích

Pro rodiny s dětmi máme tip na outdoorové aktivity, které spojují zábavu a historii. Vyděte se na cestu parním vláčkem Bubáček ve Vrchlabí, tento pohádkový vláček odhalí proměny krkonošské přírody z úplně nové perspektivy.

Vyhlídka Máj a krásy Českého krasu

Nechte se okouzlit pohledem z vyhlídky Máj, jednoho z nejkrásnějších míst Českého krasu. Toto místo je synonymem pro přírodní krásy a představuje ideální místo pro rodinné odpoledne uprostřed přírody.

Obří akvárium v Hradci Králové – poznání podvodního světa

Vyděte se pod hladinu a objevte kouzlo podvodního světa v obřím akváriu v Hradci Králové. Toto místo nabízí nejen vzrušující kulturní zážitky, ale i šanci nahlédnout do tajů podvodního života bez toho, aniž byste se museli ponořit do hlubokých vod.

Tipy na výlety v Česku s dětmi a jejich oblíbené atrakce

Plánování rodinných výletů může být vzrušující, obzvláště když má Česká republika tolik nabídnout. Pokud hledáte turistické trasy a místní památky v Česku vhodné pro děti, nechte se inspirovat místy, která zaručeně pobaví celou rodinu. Oblíbenou letní destinací je koupaliště Divoká Šárka v Praze, kde můžete příjemně ochladit a užívat si slunečných dní. Pro nadšence vodních radovánek doporučujeme Aquacentrum Šutka, představující jedno z nejmodernějších koupališť v zemi.

Pro kreativní zábavu v přírodě vyhledejte bludiště v kukuřici, které se stane dobrodružnou výzvou pro vaše nejmenší. A pokud toužíte po troše napětí, zkuste noční rafting v Českém Krumlově, což je zážitek, který jen tak nezapomenete. Milovníci historie si nesmí nechat ujít vzdělávací výlety do Kouřimi nebo po stopách historie v Mariánských Lázních. Černolice pak nabídne nádherné procházky přírodou s možností pozorování vzácné fauny a flóry.

Pro aktivní outdoorové aktivity na čerstvém vzduchu neexistuje lepší místo než terény plné přírodní krásy, které nabízejí nejen procházky, ale i možnost poznání nových dovedností. Navštívit můžete také různé zábavní parky roztroušené po celé zemi, které mají širokou nabídku zábavy pro všechny věkové kategorie.

Kultura a historie: Vzdělávací výlety pro celou rodinu

Objevte skvosty, které Česko nabízí, a vydejte se na cestu za poznáním a novými kulturními zážitky. Tyto vzdělávací výlety jsou ideální pro rodiny, které chtějí propojit zábavu s poznáváním historických památek a historie v přírodě. Praha a další lokality v zemi skrývají nejen rozmanité edukační programy, ale i interaktivní zábavu, která obohatí vaše děti i vás samotné.

Země Keltů Nasavrky – historie živě pro děti

V Zemi Keltů Nasavrky můžete s dětmi nahlédnout do keltského života opravdovým a věrohodným způsobem. Archeologické rekonstrukce, řemeslné dílny a stylové programy promění výlet v nezapomenutelný rodinný výlet.

Skanzen Villa Nova Uhřínov – historie na dosah

Navštivte skanzenu Villa Nova Uhřínov, kde se historie dotkne každého koutu. Odhalte tajemství dávných dnů a prozkoumejte autentické stavby v srdci přírody, které učiní každý výlet spontálním dobrodružstvím.

Kulturní zážitky v Praze – spojení přírody a historie

Historické centrum Prahy je pokladnice kultury – od starobylých křižovatek po romantické zákoutí Vyšehradu. Nabízí nejen překrásné historické památky, ale také řadu edukačních programů, které rozšíří vaše obzory. Při procházce městem můžete spojit historii i přírodu, aniž byste museli opustit metropoli.

Kulturní zážitky v Praze

Vodní radovánky a outdoorové aktivity pro rodinnou zábavu

Hledáte tipy na rodinné výlety, kde by děti i dospělí měli možnost užít si nezapomenutelné chvíle při vodních radovánkách či jiných outdoorových aktivitách? V České republice i v jejím bezprostředním sousedství lze najít řadu míst nabízejících zábavu spojenou s osvěžením a adrenalinem. Ať už váš zájem směřuje k přírodním koupalištím nebo moderním zábavním parkům, nabídka je opravdu široká.

Koupaliště Divoká Šárka – osvěžení uprostřed přírody

Mezi oblíbená přírodní koupaliště patří bezpochyby Divoká Šárka. Tento klenot uprostřed přírody se nachází v Praze a je ideálním místem pro letní vodní radovánky. Rodiny zde mohou strávit celý den piknikem, plaváním a lenošením na sluníčku, a načerpat tak novou energii uprostřed rušného města.

Energylandia – největší zábavní park v Polsku nedaleko hranic

Pokud vaše rodina touží po vrcholném vzrušení a adrenalinu, pak je tu Energylandia, největší zábavní park v Polsku, který je situován nedaleko hranic s Českou republikou. Více než sto různých atrakcí zde čeká na návštěvníky všech věkových kategorií, od horských drah pro odvážné až po pohádkové světy pro ty nejmenší. Energylandia zkrátka nabízí aktivity pro děti i celé rodiny, které zaručuje zážitky, na které se nezapomíná.

Nejlepší tipy na výlety v Česku s úžasnými výhledy a horskými trasy

Patříte mezi milovníky horských tras a nádherných výhledů? Pak si nesmíte nechat ujít jedinečné cesty a panoramata, které nabízí sousední Rakousko. Vydejte se na výlety, kde jako odměnu za výstup naleznete nejen působivé rozhledny a tematické turistické stezky, ale i mnoho výjimečných přírodních zajímavostí. Kromě odpočinku v přírodě najdete i skvělé hřiště pro děti, což z výletů dělá skvělou volbu pro celou rodinu.

Reiteralm a turistický okruh pro dechberoucí výhledy v Rakousku

Představujeme vám Reiteralm, které leží v srdci rakouské přírody a je ideálním místem pro outdoorové aktivity a turistiku. Jedná se o turistický okruh dlouhý pět kilometrů, nabízející pohledy na krystalická jezera a mohutné alpské vrcholy. Během procházky potkáte nejen odpočinkové zóny, ale i edukační tabule, díky nimž se dozvíte zajímavosti o okolní fauně a floře.

Vrchol Planai s hřišti v Schladmingu – Rakousko

Pro rodiny s dětmi bude ideální návštěva vrcholu Planai ve Schladmingu. Čeká zde na vás atraktivní kruhový okruh s množstvím hřišť pro děti, kde si malí i velcí mohou užít nejen krásy přírody, ale i zábavu na čerstvém vzduchu. Hřiště jsou navržena tak, aby byla bezpečná a zábavná pro děti všech věkových kategorií.

Unikátní výlety pro nezapomenutelné rodinné zážitky

Vydejte se společně s Vaší rodinou na objevování míst, která nabízí nejen úchvatné romantické místa a nádhernou přírodu, ale také inovativní zážitky a hluboké historické kořeny. Unikátní výlety, jako je skanzen Villa Nova Uhřínov, představují skvost mezi nejlepšími výlety v Česku. Toto místo umožní Vám i Vašim dětem zblízka prozkoumat život našich předků v harmonii s přírodou.

Pro ty, kteří mají rádi technické výtvory a chtějí poznat, jak funguje moderní průmysl, pak je exkurze do jaderné elektrárny Temelín ideální volba. Na druhou stranu, pokud Vás láká tajemný svět Keltů, není nic jednoduššího, než se vydat do Země Keltů Nasavrky, kde historie ožívá přímo před Vašima očima.

Nezapomeňte také přidat trochu adrenalinu do Vaší dovolené – rodinné výlety mohou být oživeny netradičními aktivitami, jako je sjezd na koloběžce z vrchu Kleť, který zajisté rozbuší srdce každého dobrodruha. Po výjezdu na Kleť a pohledu do širokého okolí pak na Vás čeká sjezd až do malebného Českého Krumlova. Každý z těchto unikátních výletů je pečlivě navržen tak, aby poskytl nezapomenutelné zážitky pro Vás a Vaše blízké, a zároveň umožnil objevovat turistické zajímavosti České republiky.

Předchozí příspěvek
Najlepší Festivaly v České Republice 2023
Následující příspěvek
Nejlepší outdoorové aktivity v Česku pro vás

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.