Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Nejlepší turistické výlety v Česku

Milujete cestování a objevování nových míst? Pak určitě oceníte naši seznam nejlepších turistických výletů v Česku! Česká republika je plná krásných míst, která stojí za to navštívit. Ať už se chcete projít po Praze, prozkoumat české horolezecké cesty nebo si užít klid na českém venkově, určitě si tu něco vyberete!

Naplánujte dokonalou dovolenou v Česku

​V Česku je mnoho turistických atrakcí, které stojí za vidění. Pokud hledáte dokonalou dovolenou, česká republika je jako stvořená pro vás. Jediným problémem je, že s tolika místy, kam jít, může být těžké se rozhodnout, kam vlastně jít. Naštěstí jsme tu my, abychom vám pomohli naplánovat dokonalou dovolenou v Česku.

Prvním krokem je určit, co je pro vás důležité. Jste sportovní typ nebo spíše relaxační? Máte rádi historii nebo preferujete modernější aktivity? Chcete vidět všechno, co Česko nabízí, nebo preferujete klidnější oblasti? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou určit, kam byste měli na dovolenou jet.

Pokud jste sportovní typ, určitě si užijete nějaké ty výlety. Česko nabízí mnoho turistických tras různé náročnosti. Je jen na vás, zda si vyberete delší a náročnější túru, nebo kratší a lehčí procházku. Pokud preferujete relaxační dovolenou, také nebudete zklamaní. Česko nabízí mnoho krásných lázní a wellness center, kde si můžete odpočinout a užít si.

Milovníkům historie doporučujeme navštívit některá z mnoha historických míst v Česku. Mezi nejznámější patří Praha, která je plná historických památek. Za návštěvu určitě stojí Pražský hrad, Karlův most nebo Staroměstské náměstí. Pokud toužíte po modernějších aktivitách, také nebudete zklamaní. Česko nabízí mnoho kulturních a společenských akcí, které určitě stojí za vidění.

Ať už hledáte akční dovolenou plnou výletů nebo relaxační pobyt v lázních, určitě si v Česku užijete dokonalou dovolenou.

Tipy na zajímavé turistické výlety

​Turistika je činnost, která je pro všechny :). Abyste si užili svého volného času a zrelaxovali se, doporučujeme vám navštívit některé z našich tipů na zajímavé turistické výlety.

Pokud jste milovníkem historie, určitě byste neměli minout hrad Karlštejn. Je to jeden z nejznámějších hradů u nás a jeho návštěva určitě stojí za to. Hrad Karlštejn je situován v katastrálním území Karlštejna a jeho vystavění začalo v roce 1348 na objednávku Karla IV. Kromě toho, že se jedná o nádherný hrad, byla Karlštejnská kaple svatého Kříže vyhlášena Národní památkou České republiky.

Dalším místem, které byste neměli minout, je Český Krumlov. Český Krumlov je město v jižních Čechách, které je proslulé svým nádherným zámkem. Zámek Český Krumlov byl postaven ve 13. století a stojí na skalnatém ostrohu nad řekou Vltava. Kromě zámku nabízí Český Krumlov také mnoho dalších historických památek, které stojí za to navštívit.

Pokud máte raději přírodu, doporučujeme vám navštívit Český ráj. Český ráj se nachází v severozápadních Čechách a je to chráněná krajinná oblast. Oblast Českého ráje je známá svými skalami, ale také mnoha dalšími přírodními krásami. Český ráj nabízí širokou škálu turistických aktivit, které si určitě užijete.

Ať už dáváte přednost historii nebo přírodě, rozhodně byste neměli minout tyto zajímavé turistické výlety.

Top výlety pro různé typy turistů

​Turistika a výlety jsou dva úzce propojené pojmy. Ať už se chystáte na dovolenou nebo na výlet, vždycky byste se měli dobře zamyslet nad tím, jaké aktivity byste chtěli podniknout. Vzhledem k tomu, že Česká republika je tak rozmanitá, nabízí mnoho různých typů výletů, které lze dle vašich preferencí vybrat. Pokud jste historický či kulturní turista, určitě byste si měli udělat výlet do Prahy.

Praha je jedno z nejkrásnějších měst v Evropě a určitě stojí za to ji navštívit. Kromě Prahy jsou v České republice také mnohé další krásná města, která stojí za návštěvu. Pokud jste milovníkem přírody, můžete se vydat do Českého ráje nebo do Krkonoš.

Český ráj je oblast plná krásných hradů a zámků, které určitě stojí za to navštívit. Krkonoše jsou nejvyšší hory v České republice a nabízejí mnoho možností pro turistiku a outdoorové aktivity. Pokud hledáte něco trochu odlišného, můžete se vydat do Karlových Varů, které jsou známé svými lázněmi a minerálními prameny. Ať už se chystáte na dovolenou nebo jen na výlet, v České republice určitě najdete něco pro sebe.

Zážitky, které nesmíte přehlédnout

​Představte si, že sedíte v kavárně na náměstí a koukáte se na svět kolem sebe. V dálce vidíte krásnou budovu s vyššími věžemi a cítíte, že byste se tam chtěli podívat. Jenže nevíte, jak to tam je a jestli se vám to bude líbit. Bohužel, často lidé přehlédnou skvělé zážitky a místa v České republice, protože nevědí, jaké jsou. Ať už chcete objevovat krásu České republiky sami, nebo s někým dalším, přinášíme vám seznam zážitků, které byste si neměli nechat ujít.

1. Pražský hrad: Toto je jedno z nejkrásnějších míst v České republice a rozhodně stojí za to, abyste si je prohlédli. Nestojí to ani za moc peněz a určitě nebudete litovat.
2. Šumava: Pokud milujete přírodu, Šumava je skvělým místem pro výlety. Najdete tam mnoho krásných míst k procházkám a výhledům.
3. Karlovy Vary: Karlovy Vary jsou kouzelným městem plným krásných budov. Je to perfektní místo pro relax a odpočinek.
4. Český Krumlov: Český Krumlov je krásné historické město, které stojí za návštěvu. Najdete tam mnoho zajímavostí a určitě si tam užijete svůj den.
5. Moravský Kras: Moravský Kras je překrásná oblast plná skal a jeskyní. Je to ideální místo pro turistiku a výlety.
6. Plzeň: Krásné město s mnoha zajímavostmi. Najdete tam také pivovar, který stojí za návštěvu.
7. Kutná Hora: Kutná Hora je historické město plné zajímavostí. Je to turistická destinace číslo jedna v České republice a určitě stojí za to, abyste si je prohlédli.

Toto jsou jen některé z mnoha skvělých zážitků, které Česká republika nabízí. Určitě si je užijete a nebudete litovat.

Neobvyklé turistické destinace v Česku

​Neobvyklé turistické destinace v Česku

V Česku můžete najít mnoho neobvyklých turistických destinací. Pokud jste unaveni z obvyklých turistických tras, které nabízejí hlavní města a další velká města, možná budete chtít vyzkoušet něco trochu jiného. Najdete zde několik tipů na netradiční turistické destinace, které byste mohli navštívit v Česku.

1. Poděbrady – Malé město s velkou historií

Poděbrady jsou malým městem, které se nachází asi hodinu od Prahy. Město je plné historie a je známé zejména pro svou léčivou vodu. Ve městě se nachází několik lázní, které nabízejí různé léčebné procedury. Kromě toho je Poděbrady také známý pro svůj každoroční jazzový festival.

2. Žďár nad Sázavou – Město s neobvyklou architekturou

Žďár nad Sázavou je městem, které je známé svou neobvyklou architekturou. Ve městě se nachází řada unikátních staveb, které stojí za to navštívit. Kromě toho je Žďár také známý pro svůj každoroční festival dokumentárních filmů.

3. Kutná Hora – Město plné historie

Kutná Hora je jedním z nejznámějších měst v Česku. Město je plné historie a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí k prozkoumání. Kutná Hora je také domovem mnoha unikátních staveb, jako je například hrad či kostnice.

4. Český Krumlov – Malebné městečko s bohatou historií

Český Krumlov je malebným městečkem, které se nachází asi 2 hodiny jízdy od Prahy. Městečko je plné historie a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí k prozkoumání. Kromě toho je Český Krumlov také domovem mnoha unikátních staveb, jako je například hrad či zámek.

5. Telč – Město s unikátní architekturou

Telč je městem, které se nachází asi 3 hodiny jízdy od Prahy. Město je známé svou unikátní architekturou a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí k prozkoumání. Kromě toho je Telč také domovem mnoha unikátních staveb, jako je například hrad či zámek.

Známé památky ve všech koutech České Republiky

​Památky ve všech koutech České Republiky

Že je Česká republika plná známých památek, to ví snad každý. Ať už jsou to hrady, zámky, kostely nebo jen nějaké zajímavé místo, každý kout naší země má něco, co stojí za to vidět. Pokud jste ale nikdy nebyli v České republice, nevíte, co všechno tu můžete vidět. A protože jsme česká cestovní agentura, rádi bychom vám tady něco představili.

Tak tedy, jaké jsou nejznámější památky v České republice? Začneme pěkně od severu. Možná vás napadne hrad Špilberk nebo Zvíkov. Oba tyto hrady jsou opravdu krásné a stojí za to je vidět. Hrad Špilberk je v Brně a je to hrad, který byl postaven jako pevnost. Bylo to dávno, ale hrad je stále ve skvělém stavu. Zvíkov je hrad na řece Vltava a je to také velmi hezký hrad.

Další známou památkou v České republice je zámek Karlštejn. Zámek Karlštejn je asi jedna z nejznámějších památek v České republice. Je to díky tomu, že byl postaven pro krále Karla IV. Zámek je ve skvělém stavu a určitě stojí za to ho navštívit.

Můžeme také zmínit katedrálu sv. Víta, která se nachází v Praze. Katedrála sv. Víta je také velmi známou památkou a určitě byste ji neměli minout. Katedrála je velmi impozantní a určitě stojí za to ji navštívit.

Tak to byly asi nejznámější památky v České republice. Samozřejmě existuje mnoho dalších památek, které stojí za to navštívit. Pokud se chcete dozvědět více o českých památkách, určitě navštivte naši stránku nebo se zeptejte našich průvodců.

Skvělá místa pro venkovní aktivity

​Všichni víme, že Česká republika je plná krásných míst. Pokud jste na dovolené nebo jen vyrazili na výlet, určitě si některé z těchto míst nenechte ujít. Jsou to skvělé místa pro turistické výlety a aktivity.

Krkonoše jsou nejvyšší hory v České republice a nabízí mnoho turistických atrakcí. Najdete zde mnoho krásných výhledů, stezek a turistických tras. Najdete zde také mnoho podniků, které nabízejí venkovní aktivity, jako je paragliding, jízda na kole nebo na koni.

Český ráj je oblast v severovýchodní části České republiky a je plná krásných vesnic a měst. Najdete zde mnoho historických památek, jako jsou hradby a hrady. Najdete zde také mnoho krásných přírodních scenérií, jako jsou lesy, jezera a řeky. Český ráj je také plný různých aktivit, jako je turistika, jízda na kole, plavání a mnoho dalšího.

Jižní Čechy jsou oblastí České republiky, která je plná krásných měst, jako je Český Krumlov, Telč nebo Třeboň. Najdete zde také mnoho krásných přírodních scenérií, jako jsou lesy, řeky a jezera. Jižní Čechy jsou také plné různých aktivit, jako je turistika, cyklistika, plavání a mnoho dalšího.

Zapomenuté poklady České krajiny: Tajemné památky, které stojí za návštěvu Předchozí příspěvek
Zapomenuté poklady Česka: Tajemné památky, které stojí za návštěvu.
Následující příspěvek
Vysněná dovolená v ČR – nejlepší způsob, jak si užít dokonalý čas v naší krásné zemi

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.