Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Nejlepší výlety s dětmi v Česku pro rodiny

V České republice existuje mnoho skvělých možností pro rodinné výlety s dětmi. Pokud hledáte tipy na výlety s dětmi, jste na správném místě. Česko je plné úžasných destinací, které jsou ideální pro rodinné dovolené plné zábavy, dobrodružství a objevování. Od přírodních krás po dětské atrakce, tu je něco pro každou rodinu.

Hlavní ponaučení:

  • Česko nabízí mnoho skvělých destinací pro rodinné výlety s dětmi.
  • Můžete si vybrat z různých přírodních krás jako Lipno, Krkonoše, Jeseníky a dalších.
  • V Česku se také nachází mnoho dětských atrakcí jako aquaparky, zábavní parky nebo muzea.
  • Rodinné výlety přinášejí zábavu, dobrodružství a možnost objevování pro celou rodinu.
  • Najděte si tu pravou destinaci pro vaši rodinu a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Česku.

Lipno – krása přírody a vodních aktivit

Lipno je jednou z nejpopulárnějších destinací v Česku pro rodinné výlety s dětmi. Tato malebná oblast nabízí krásnou přírodu a mnoho možností pro zábavu a relaxaci v okolí Lipenské přehrady.

Výlety v okolí Lipna vám umožní objevit překrásné lesy, hory a jezera. Můžete se vydat na pěší túru a užívat si fantastické výhledy na okolní krajinu. Cykloturistika je také oblíbenou aktivitou zde, s mnoha cyklistickými stezkami vhodnými pro rodiny s dětmi.

Pro rodiny, které si chtějí vychutnat vodní aktivity, je Lipno ideálním místem. Můžete si pronajmout vodní kolo nebo paddleboard a prozkoumat Lipenskou přehradu. Meruněk pláž je skvělým místem pro koupání, opalování a pikniky s rodinou.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, Lipno nabízí také možnosti windsurfingu, vodního lyžování a wakeboardingu. Můžete si vybrat z různých škol a půjčoven, které vám poskytnou veškeré vybavení a instruktáž potřebnou ke splnění.

Výlety v okolí Lipna zajisté zanechají nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Nezapomeňte si přinést fotoaparát, abyste zachytili krásu přírody a úsměvy dětí, když objevují nová dobrodružství.

Příště se podíváme na další zajímavé destinace v Česku, které nabízejí rodinné výlety a nezapomenutelné zážitky s dětmi.

Krkonoše – prozkoumání krás horského prostředí

Krkonoše jsou ideálním místem pro rodinné výlety v Česku. Tato horská oblast nabízí nádherné prostředí, které ocení jak děti, tak dospělí. Můžete se vydat na procházky po krásných turistických stezkách, které jsou vhodné pro celou rodinu. Krkonoše jsou také známé svými zábavnými aktivitami, které přitahují nejen děti, ale i dospělé.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, určitě vyzkoušejte Bobovou dráhu, která vás rychlostí strhne z kopce. Pro ty, kteří hledají výšinu, je zde lanové centrum s různými atrakcemi. A pokud bude horko, můžete si užít osvěžení v jednom z vodních parků v Krkonoších.

Krkonoše nabízejí také možnost vydat se na výlety ke krásným vodopádům, které tady najdete. Pro ty, kteří mají rádi výzvu, je nejvyšší hora Česka – Sněžka – tou správnou volbou. Výhled z vrcholu vás ohromí a jistě se vám do paměti vryje na dlouho.

Krkonoše jsou skvělým místem pro rodinné výlety, které zaručují zábavu a nezapomenutelné zážitky. Nechte se okouzlit krásou horského prostředí a vydávejte se na dobrodružství s rodinou. Budete nadšeni!

Jeseníky – dobrodružství v divoké přírodě

Jeseníky nabízejí rodinám s dětmi nekonečné možnosti dobrodružství v divoké přírodě. Zde si můžete užít trekking, hiking, cykloturistiku nebo prozkoumávání jeskyní. V této malebné krajině se nabízí mnoho tras pro turisty všech věkových kategorií. Pokud milujete přírodu a adrenalinové aktivity, Jeseníky jsou pro váš rodinný výlet ideálním místem.

Procházejte se po malebných stezkách a objevujte krásy tohoto regionu. Vydejte se na dobrodružnou túru do vrcholových partií nebo se vyděte na horolezectví a zdolávejte skalní stěny Jeseníků. Pro ty, kteří preferují jízdu na kole, je zde široká síť cyklostezek s různou obtížností. Můžete také navštívit některou z místních jeskyní a prozkoumat jejich tajemství.

Aby si vaše rodina mohla odpočinout po dobrodružstvích v přírodě, Jeseníky také nabízejí lázeňské centrum, ve kterém si můžete dopřát relaxaci a wellness. Uvolněte ztuhlé svaly v sauně nebo si dopřejte masáž. Vaše tělo i mysl si zaslouží odpočinek po aktivním dni v divoké přírodě Jeseníků.

Objevujte krásy a dobrodružství Jeseníků

Jeson múzeum hraček a historický železniční areál Černá Voda jsou také ideálními místy pro rodinnou zábavu a objevování historie v regionu. Připravte se na výlet vašeho života plný dobrodružství a zábavy v divoké přírodě Jeseníků.

Toulava – objevování krás jižní Moravy

Toulava je ideálním místem pro rodinné výlety v Česku, zejména pokud máte rádi přírodu a malebné vesnice. Toulava nabízí krásné turistické stezky, které vás zavedou do úchvatných přírodních scenérií a historických památek. Zde si můžete užít procházku rozmanitou krajinou a objevovat malebné vesničky, které odkrývají kouzlo jižní Moravy.

Jižní Morava je také známá svými lázněmi, kde si můžete dopřát odpočinek a relaxaci. Po náročném dni stráveném na procházkách a výlety si užijte wellness a vychutnejte si chvíle klidu. Díky svým vinným sklípkům je jižní Morava také skvělou destinací pro milovníky vína. Navštivte některý z vinařských podniků a ochutnejte vyhlášená vína této oblasti.

Objevte nezapomenutelné scenérie

Toulava vás zavede do malebného venkova jižní Moravy, kde se můžete těšit na úchvatné scenérie. Procházejte se po vinohradech, polích a lesích a obdivujte krásnou přírodu, která vás obklopuje. Každá zastávka na vaší cestě vás překvapí malebnými vesničkami, starobylými staveními a historickými památkami, které jsou svědectvím bohaté historie této oblasti.

Prožijte dobrodružství s rodinou

Toulava nabízí také mnoho možností pro akční výlety s rodinou. Projděte se po dobrodružných stezkách, kde si vaše děti mohou vyzkoušet různé výzvy a překážky. V létě si můžete užít koupání a vodní sporty na místních jezerech a v zimě se vydat na lyže do malebného střediska v okolí.

Jižní Morava – prozkoumávání kulturních a historických památek

Jižní Morava je pravým rájem pro rodinné výlety s dětmi v Česku kvůli svému bohatému kulturnímu a historickému dědictví. Tato malebná oblast nabízí nekonečné možnosti objevování a poznávání kulturních památek, které odkazují na bohatou historii regionu.

Jedním z nejpopulárnějších míst na Jižní Moravě je Mikulov, malebné historické město ležící na okraji Pálavy, chráněné krajinné oblasti s jedinečným přírodním bohatstvím. Mikulov je známý svou zámkovou komplexností, která stojí na vrcholu kopce a ve které se nachází také mnoho muzeí a galerií. Při procházce po úzkých uličkách města a návštěvě malebného náměstí si můžete vychutnat atmosféru minulých dob.

Druhým nejvýznamnějším místem na Jižní Moravě je Lednicko-Valtický areál, který je také zapsán na seznamu UNESCO. Tento unikátní komplex zahrnuje zámek Valtice, zámek Lednice a rozsáhlý park, které jsou obklopeny skvostnou krajinou. Zde se můžete projít rozsáhlými zahradami, objevit romantické pavilony a prozkoumat skryté jeskyně. Valtice také nabízí mnoho kulturních akcí.

Pokud jsou vaše děti milovníky zvířat, určitě byste neměli vynechat návštěvu ZOO ve Větrovech. Tato ZOO se nachází v překrásné krajině Jižní Moravy a nabízí mnoho druhů zvířat, které zde mohou děti pozorovat a blíže poznat. Od vzácných druhů ptáků až po exotická zvířata, tato ZOO je stoprocentním zážitkem pro celou rodinu.

Po celodenním objevování kulturních památek a poznávání regionu Jižní Moravy si mohou rodiny s dětmi odpočinout a užít si zábavné vodní aktivity v Aqualandu Moravia. Tento moderní vodní park nabízí širokou škálu tobogánů, bazénů a atrakcí, které uspokojí potřeby všech členů rodiny. Děti se budou bavit na dětských skluzavkách a interaktivních herách, zatímco dospělí se mohou uvolnit v relaxačním bazénu nebo se vydat na adrenalinový tobogán.

Prozkoumejte krásy Jižní Moravy a využijte rodinné výlety jako příležitost k poznávání kulturních památek a vytváření nezapomenutelných zážitků s vašimi dětmi. Jižní Morava je plná překvapení a dobrodružství, která čekají na vás a vaši rodinu.

Liberecko – objevování krás přírody i zajímavých míst

Liberecko je ideálním místem pro rodinné výlety v Česku díky svým přírodním krásám. Zde si rodiny mohou užít procházky po malebných skalách, vodopádech a soutěskách. Oblast je také známá svými historickými památkami, jako je Hrad Houska nebo Ještěd. V Liberci se také nachází Zoo a Botanická zahrada, které jsou oblíbenými cíli pro rodiny s dětmi.

Hrad Houska

Jednou z nejznámějších historických památek na Liberecku je Hrad Houska. Tento gotický hrad je obklopen krásnou přírodou a je známý pro svůj mystický vzhled. Procházejte se po hradních nádvořích a prozkoumejte jeho mnoho pokojů a sálů, které ukazují na bohatou historii tohoto místa.

Soutěska Kamenice

Navštivte přírodní krásu Liberecka – soutěsku Kamenice. Procházejte se po malých chodníčcích vedoucích podél skal a užívejte si úchvatný pohled na vodopády a kaňony. Tato malebná lokalita nabízí nezapomenutelné zážitky a je ideálním místem pro rodinné výlety.

Ještěd

Ještěd je dalším významným symbolem Liberecka. Tato dominantní hora je známá pro svou unikátní věž ve tvaru hyperboloidu, která slouží jako rozhledna a hotel. Vydejte se na vrchol Ještědu a obdivujte panoramatický výhled na celou krajinu. Pro milovníky adrenalinu je možné zde provozovat různé outdoorové aktivity, jako je lanový park či sjezd na kole či lyžích.

Český Krumlov – prohlídka malebného historického města

Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších historických měst v Česku a ideálním místem pro rodinné výlety v Českém Krumlově. Prozkoumejte úzké uličky, které jsou plné historických domů a budov, a nechte se okouzlit atmosférou tohoto malebného místa. Zajímavým bodem zájmu je návštěva hradu a zámku Český Krumlov, které jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. Obdivujte jejich architekturu a panoramatický výhled na město.

Pro aktivní rodiny je zde také možnost zábavného raftování po řece Vltavě, což je skvělá zábava pro všechny věkové kategorie. Český Krumlov také nabízí širokou škálu kulturních akcí, jako jsou divadelní představení a hudební koncerty. Nesporně tento malebný kousek Česka zanechá na vás a vaše děti nezapomenutelný dojem.

Procházka mezi historickými domy a uličkami

Během rodinného výletu do Českého Krumlova si užijete malebnou procházku mezi historickými domy a úzkými uličkami. Vaše děti si mohou představovat, jak lidé v minulosti žili, a objevovat různé zajímavosti kolem sebe. Atmosféra tohoto místa je jedinečná a nezapomenutelná.

Prohlídka hradu a zámku

Jedním z hlavních bodů zájmu v Českém Krumlově je prohlídka hradu a zámku. Tyto historické památky jsou nejen vizuálně ohromující, ale také odkazují na bohatou historii tohoto místa. Vaše děti se mohou projít zámeckými zahradami, vyfotit se na nádvoří a vzít si s sebou nezapomenutelnou vzpomínku na tento krásný výlet.

Zábavné raftování po řece Vltavě

Jednou z nejzábavnějších aktivit, které můžete v Českém Krumlově podniknout s rodinou, je zábavné raftování po řece Vltavě. Tato adrenalinová aktivita je ideální pro všechny věkové kategorie a zaručuje hodně smíchu a vzrušení. Užijte si krásné horské scenérie a vodní radovánky s vašimi blízkými.

Kulturní akce a zážitky

Mimo procházky a prohlídky historických památek nabízí Český Krumlov také širokou škálu kulturních akcí. Můžete se těšit na divadelní představení, hudební koncerty a další zábavu. Navštívte místní divadlo nebo se podívejte na program místních festivalů a událostí, které se konají po celý rok.

Královéhradecko – návštěva historických památek a lákavých parků

Královéhradecko je ideální destinací pro rodinné výlety na Královéhradecku, kde si můžete vychutnat krásy historických památek a lákavé parky. Prozkoumejte Hrad Kost, který vás ohromí svou impozantností a historií. Navštivte také Staré Hrady, které vás přenesou zpět do minulosti.

Pro rodiny s dětmi jsou zde připravené zajímavé a zábavné atrakce. V Babiččině údolí se vaše děti mohou vyřádit na hřištích a prozkoumávat přírodní prostředí. Skanzen při Josefově je ideální místo pro seznámení se s českou historií a tradicemi.

Kromě historických památek je Královéhradecko také domovem pro krásnou přírodu. Procházejte se po okolních lesích a loukách, nebo si vyzkoušejte cyklistiku a projížďky na kolech po okolních stezkách. Tato oblast nabízí pestrou paletu přírodních krás, které si mohou rodiny užít a objevovat společně.

Atrakce pro rodiny na Královéhradecku

Kromě historických památek a přírodních krás nabízí Královéhradecko také řadu atrakcí, které potěší vaše děti. Zažijte dobrodružství na lanovém centru nebo vydejte se na zábavné jízdy na horských kolech. Pro vodní radovánky můžete navštívit aquapark nebo si zaplavat v některém ze vodních parků v okolí.

Vybavte se pohodlně a vydejte se na rodinný výlet na Královéhradecko. Zde se můžete těšit na spojení historie, přírodních krás a zábavy pro celou rodinu. Nechte se unést atmosférou této krásné destinace a objevujte nové zážitky společně s vašimi dětmi.

Pardubicko – zábava a historie ve východních Čechách

Pardubicko je plné zábavy a historie pro rodiny s dětmi. Zde se mohou děti vydat na prohlídku malebných historických měst jako je Pardubice nebo Litomyšl, která je zapsána na seznamu UNESCO. Oblast je známá také svými zábavními parky, jako je Hrad Kunětická Hora nebo Aqua Park v Pardubicích. Pardubicko nabízí také příležitosti k procházkám v krásné přírodě a turistickým výletům.

Prohlídka historických měst Pardubice a Litomyšl

Pardubice a Litomyšl jsou dvě malebná historická města, která nabízejí mnoho zajímavých památek a aktivit pro rodiny s dětmi. V Pardubicích můžete navštívit Pernštýnské náměstí s historickými budovami a kavárnami, prozkoumat hrad Pardubice nebo si užít zábavu v Aqua Parku. Litomyšl je známá pro své nádherné zámecké nádvoří a zahrady, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Zde si mohou děti prohlédnout i interaktivní expozice v místních muzeích a galeriích.

Zábavní aktivity v Hradu Kunětická Hora

Hrad Kunětická Hora je atrakcí pro celou rodinu. Zde si děti mohou prohlédnout výstavu zbraní a zbroje, poznávat historické kostýmy, a dokonce se přímo zapojit do rytířských soubojů a zápasů. Hrad také nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a příležitosti k procházkám po okolních zahradách a lesích.

Zábavné odpoledne v Aqua Parku Pardubice

Aqua Park v Pardubicích je ideálním místem pro zábavu a relaxaci s rodinou. Zde si děti mohou užít skluzavky, bazény a vodní atrakce, zatímco dospělí se mohou uvolnit v sauně nebo si dopřát relaxační masáže. Aqua Park nabízí také restaurace a kavárny, kde si můžete pochutnat na občerstvení.

Vysočina – objevování krás střední Čechy

Vysočina je ideálním místem pro rodinné výlety v Česku s dětmi díky svým přírodním krásám. Zde si mohou rodiny užít procházky po nádherném venkově s hliněnými usedlostmi, pramennou oblastí, rekreačními lesy a rybníky. Oblast je také plná kulturních památek, jako je zámek Telč nebo Litomyšl, která je zapsána na seznamu UNESCO.

přírodní krásy Vysočiny

Přírodní krása Vysočiny

Vysočina je známá svými malebnými kopcemi, údolími a zelenými pastvinami. Procházka po přírodě je skvělým způsobem, jak trávit čas s rodinou a objevovat přírodní krásy této oblasti. Vydejte se na vycházku kolem hliněných usedlostí, které představují typickou architekturu Vysočiny, nebo navštivte jedno z mnoha krásných jezer a rybníků v okolí.

Je zde také velké množství turistických tras a cyklistických stezek, které vás provedou úchvatným krajem. Nezapomeňte si s sebou vzít piknik a využijte krásných vyhlídek a odpočívadel, abyste si užili rodinný piknik s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Kulturní památky Vysočiny

Vysočina je také bohatá na kulturní dědictví. Navštivte zámek Telč, který je jedním z nejkrásnějších renesančních zámků v Česku. Prohlédněte si jeho impozantní interiér a krásné zahrady. Dalším zajímavým místem je zámek v Litomyšli, který je zapsán na seznamu UNESCO. Vstupte do minulosti a prozkoumejte tuto historickou pevnost.

Liberec – zábava a adrenalinové aktivity v Krkonoších

Liberec je ideálním místem pro rodinné výlety v Liberci, které nabízejí zábavu a adrenalinové aktivity v blízkosti malebných Krkonoš. Tato krásná oblast láká rodiny kvůli svému bohatému kulturnímu a přírodnímu dědictví.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Liberci je srdce města – ZOO a Botanická zahrada. Zde se děti mohou setkat s různými druhy zvířat a prozkoumat rozmanitou flóru. Dalším zajímavým místem je i Ještěd, impozantní hora s výhledem na celý region. Zde si rodiny mohou užít adrenalinové sporty jako je lanový park a paragliding.

V Liberci najdete i spoustu dalších zábavních atrakcí jako například IQlandia Science Centrum, které nabízí interaktivní výstavy a exponáty pro děti i dospělé. Pro milovníky vodních sportů je tu Aquapark Babylon s bazény, tobogány a saunou. Rodiny se také mohou vydat na pěší výlety do překrásné přírody Krkonoš, kde si užijí krásné výhledy a procházky lesy plné divokého života.

cykloturistika v České republice Předchozí příspěvek
Průvodce cykloturistikou v České republice
kulturní akce a festivaly Následující příspěvek
Nejlepší kulturní akce a festivaly v Česku

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.