Přidat ubytování
 • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Netradiční výlety v České republice: 10 skrytých pokladů pro váš seznam cestovních zážitků

Česká republika je známá svou bohatou historií, malebnou krajinou a úchvatnými památkami. Ale kromě těchto tradičních turistických atrakcí má země také mnoho netradičních a neobvyklých míst, která stojí za to objevit. Pokud hledáte nezapomenutelné dobrodružství mimo obvyklé turistické trasy, zkuste navštívit následující 10 netradičních lokalit v České republice.

 1. Čertovy hlavy, Adršpašsko-teplické skály: Tato jedinečná skalní území jsou plná fascinujících útvarů, které vypadají jako sochy, tváře a různé tvary. Procházka tímto kouzelným prostředím vám umožní prozkoumat neuvěřitelné přírodní skulptury.
 2. Podzemní město Znojmo: Kromě povrchových krás má Znojmo také tajemství pod zemí. Pod městem se rozkládají podzemní chodby a sklípky, které nabízejí pohled do historie a unikátní atmosféru.
 3. Zámek Houska: Tento zámek je známý svými legendami o pekelných branách a démonických bytostech. Prý byl postaven na místě, kde se údajně otevírala brána do pekla. Navštívit tento zámek znamená ponořit se do tajemného a temného světa.

A pokračujeme…

 1. Muzeum loutek a dřevěných hraček, Plzeň: Pro milovníky loutek a hraček je toto místo pravým rájem. Muzeum představuje nejen historii loutek, ale také unikátní sbírku dřevěných hraček.
 2. Kunětická Hora: Tento vrch nad městem Pardubice skrývá zříceninu hradu Kunětická Hora. Kromě malebného výhledu nabízí také možnost prozkoumat tajemné podzemí hradu.
 3. Chýnovská jeskyně: V jižních Čechách se nachází Chýnovská jeskyně, která je známá svými nádhernými krápníky a jezírky. Prohlídka těchto jeskyní vás zavede do podzemní říše plné kouzelných útvarů.

Něco na konec…

 1. Toulcův dvůr, Praha: Tento ekologický areál v samotném srdci Prahy nabízí únik z městského ruchu. Zahrnuje biopark, zemědělskou půdu a historické budovy, které vytvářejí harmonické prostředí.
 2. Kamenný most, Písek: Město Písek je známé svými historickými památkami, ale ne všichni vědí o existenci kamenného mostu, který se stal symbolem města. Je to ideální místo pro klidnou procházku s jedinečným výhledem na řeku.
 3. Skanzen Vysoký Chlumec: Tento skanzen představuje život na venkově v minulých stoletích. Procházení tímto areálem je jako cesta časem a poskytne vám pohled do minulého života.
 4. Bunkr Diabolo, Bílá Hora: Tento vojenský bunkr se nachází na okraji Prahy a byl postaven v období studené války. Dnes je otevřený pro veřejnost a poskytuje zajímavý pohled na vojenskou historii.

Česká republika skrývá mnoho netradičních a fascinujících míst, která čekají na objevení. Tyto lokality nabízejí nejen nezapomenutelné zážitky, ale také pohled do méně známých aspektů české historie a kultury. Pokud hledáte dobrodružství mimo běžné turistické trasy, neváhejte se vydat na tyto netradiční výlety a objevte skryté poklady České republiky.

Výlety za památkami - ubytování | eUbytko.cz Předchozí příspěvek
Máte na dovolenou sbaleno vše? :)
Vysokohorská turistika - ubytování | eUbytko.cz Následující příspěvek
Pěší túry v České republice: 10 nejkrásnějších treků pro milovníky přírody

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.