Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Objevte netradiční ubytování na jižní Moravě

Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky a nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří chtějí objevit její krásy a zajímavosti. Tato oblast je známá svými vinnými sklípky, historickými městy a přírodními krásami. V tomto článku se podíváme podrobněji na některé z nejzajímavější. Jižní Morava je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky a nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří chtějí objevit její krásy a zajímavosti. Tato oblast je známá svými vinnými sklípky, historickými městy a přírodními krásami. V tomto článku se podíváme podrobněji na některé z nejzajímavějších turistických atrakcí na jižní Moravě.

Vinice a sklípky

Jižní Morava je proslulá svými vinnými sklípky a vinicemi, které se rozprostírají po celé oblasti. Oblast má dlouhou tradici výroby vína a nabízí mnoho příležitostí k ochutnávání vína a prohlídkám vinic. Mezi nejznámější vinné oblasti v oblasti patří například Lednicko-Valtický areál, Mikulovská a Velkopavlovická vinařská oblast. V Lednicko-Valtickém areálu se nachází největší zachovalé komplexu zámku, parku a zahrad v České republice a je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. V Mikulovské vinařské oblasti můžete navštívit mnoho vinic a vinných sklepů a ochutnat místní vína. Velkopavlovická vinařská oblast je známá svými ryzlinky a frankovkami a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Historická města a vesnice

Další turistickou atrakcí na jižní Moravě jsou historická města a vesnice, které zachovávají tradice a kulturu regionu. Mezi nejkrásnější historická města v oblasti patří Mikulov, Znojmo, Telč a Slavkov u Brna. Mikulov je malebné městečko s historickými památkami, jako jsou zámek, kostel svatého Václava a synagoga, která slouží jako muzeum. Znojmo je další historické město s mnoha gotickými, renesančními a barokními památkami, včetně hradu, kostela svatého Mikuláše a mnoha věží a bran. Telč je malebná renesanční vesnice, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Slavkov u Brna je město, kde se odehrála slavná bitva u Slavkova, v níž Napoleon porazil rakouskou armádu. 

Příroda a přírodní památky

V oblasti se nachází také mnoho přírodních krás, které jsou ideální pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Mezi nejkrásnější přírodní památky na jižní Moravě patří Moravský kras, Podyjí a Palava. Moravský kras je známý svými jeskyněmi, jako je Punkevní jeskyně a Kateřinská jeskyně. Podyjí je krásné údolí řeky Dyje, které nabízí mnoho turistických stezek a cyklotras. Palava je krásné pohoří s mnoha turistickými trasami a nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Jižní Morava je také oblíbená pro své kulturní akce a festivaly. Mezi nejvýznamnější kulturní akce v oblasti patří Mezinárodní folklorní festival Strážnice, festival JazzFest Brno a vinařské slavnosti ve Velkých Pavlovicích. Mezinárodní folklorní festival Strážnice je největším folklorním festivalem v České republice a nabízí návštěvníkům možnost vidět tradiční tance, hudbu a kostýmy z celého světa. JazzFest Brno je mezinárodní festival jazzové hudby, který se koná každoročně v říjnu. Vinařské slavnosti ve Velkých Pavlovicích jsou tradiční vinařskou slavností, která se koná každoročně na začátku září.

Pokud hledáte ubytování na jižní Moravě, máte mnoho možností. Nabídka ubytování zahrnuje hotely, penziony, apartmány a chaty. Pro milovníky vína jsou k dispozici také vinné sklípky, kde se můžete ubytovat a ochutnat místní vína.

Jižní Morava je ideálním místem pro dovolenou plnou aktivit, zážitků a relaxace. Nabízí mnoho možností pro výlety, cykloturistiku, procházky a ochutnávání vína. Turistické atrakce v oblasti jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro jednotlivce, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě. Navštivte jižní Moravu a objevte její krásy a zajímavosti.

Předchozí příspěvek
Co se skrývá v Jihočeském kraji
Jihočeský kraj: Zákoutí plné pokladů, překvapení a netradičního ubytování, ideální pro rodinu s dětmi Následující příspěvek
Jihočeský kraj: Zákoutí plné pokladů a překvapení pro všechny návštěvníky

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.