Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Pár tipů na ubytování a dovolenou u nás

Česká republika nabízí velké množství atraktivních lokalit pro trávení dovolené. I když se řadě lidí po určité době zasteskne po exotice v zahraničí, nic nám nebrání objevovat krásy naší krajiny. V tomto rozsáhlejším článku se podíváme na konkrétní tipy na venkovní i městské dovolené v jednotlivých regionech Česka.

Praha a střední Čechy

Historické jádro Prahy je nádhernou destinací pro pěší prohlídky starých uliček, mostů i chrámů. Vedle toho však středočeský kraj nabízí spoustu dalších možností na výlety – zámky Konopiště, Nelahozeves nebo Kolešovice, rybníky Berounky, klášter v Kladrubech či městečko Český Šternberk. Pro milovníky přírody výbornou volbou bude například Český kras s Příhrazskou skálou či chráněnou krajinnou oblast Křivoklátsko. Dále se oplatí navštívit Benešovsko s nádhernými zámky.

Jižní Čechy

Tento kraj obklopený lesy Šumavy je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku. Skvosty jako Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou nebo Zvíkov lákají milovníky historie a architektury. Řada z nich disponuje bohatými areály k prozkoumání. Přímoří na Českokrumlovsku vybízí k vodním radovánkám, o kus dál Strážný nabízí turistické stezky. Výlety lze podniknout také do Třeboně či na Šumavu.

Plzeňsko

Plzeň s podzemím a radnicí je ideální na jednodenní výlet. Romantické jsou také zámky Horšovský Týn, Kašperk nebo Nebílov. Cyklisty potěší cyklotrasy v CHKO Úslava nebo Zámecký vrch. Oblíbená jsou také jezírka u Mníšku pod Brdy, kam se hodí výlet se stylovou večeří v přilehlé restauraci. Geopark Egeria u Mariánských Lázní představuje sopečnou oblast.

Jižní Morava

Kraj s bohatou historií a krásnou přírodou nabízí řadu tipů. Malebné Brno s hradem Špilberkem lze doplnit o Lednice se zámkem a Valtice s areálem. Pro dlouhodobější pobyt v přírodě svá místa najdou obdivovatelé přírody v CHKO Pálava či Poodří. Tok řeky Moravy využijí vodáci, pro pěší atraktivní je Macocha. Nenáročné túry čekají v Bílých Karpatech.

Vysočina

Poklidnou atmosférou zaujmou zachovalá městečka jako Telč, Humpolec či Počátky. Pro náročnější výstupy si oblibu získaly naučné stezky na Křemešník. Historickými jádry se projdou milovníci zachovalé architektury. Zrelaxovat se lze ve wellness areálech, kulinářským zážitkem Ledečské pekárny. Cyklotrasy vedou přes lesoparky či vodní nádrže.

Krkonoše

Horská idyla ve snadno dostupné výšce. Turisté mohou vyrazit na Sněžku nebo svatební boudu, kde se podává typická krkonošská kuchyně. Oblíbené jsou cyklotrasy směřující k přehradám či k rozhlednám, na kterých se naskýtají krásné pohledy do krajiny. Při delším pobytu v krkonošských střediscích lze využít bohaté sítě naučných stezek s prvky pro děti.

Jeseníky

Nejvyšší hora Praděd láká výletníky na jednodenní výstupy. Pro rodiny s dětmi vhodná jsou méně náročná místa se zajímavostmi v podobě rozhleden, vyhlídek a lesoparků. Pro milovníky přírody platí stezka Přírodou kolem Pradědu či návštěva oblíbeného zooparku v Babicích. Příjemným zážitkem jsou i prohlídky jesenických lázní Šternberk či Teplice nad Bečvou.

České středohoří

Zajímavý region zaujme tajeplnými pískovcovými útvary v CHKO České středohoří. Zajímavá je malebná Kokořínska doubrava či přírodní park Dokeské a Třeboňské blato. Zastavit se lze v Roudnici nad Labem nebo v Litoměřicích. Oblíbeným cílem jsou i zámečky a zříceniny nedaleko Pirny s koupalištěm u Nového Města.

Jak je z textu patrné, míst pro strávení dovolené v naší republice je hojnost. Každý region nabízí odlišné zážitky a možnosti trávení volna, ať už aktivní nebo klidnější. Nezbývá než popřát štěstí, s výběrem té pravé destinace pro vaši dovolenou!

Výlety za památkami - ubytování | eUbytko.cz Následující příspěvek
Máte na dovolenou sbaleno vše? :)

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.