Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Pěší túry v České republice: 10 nejkrásnějších treků pro milovníky přírody

Česká republika, známá svými malebnými krajinami a rozmanitou přírodou, nabízí neuvěřitelné možnosti pro pěší túry. Pro milovníky outdoorových dobrodružství a krásné přírody je tato země rájem plným krásných tras a treků. Pokud hledáte inspiraci pro své další pěší výpravy, připravili jsme pro vás seznam 10 nejkrásnějších turistických tras v České republice.

1. Krkonošská magistrála: Krkonošská magistrála je jedním z nejznámějších treků v České republice. Tato trasa vás zavede do srdce Krkonošského národního parku, kde se můžete těšit na úchvatné výhledy na vrcholy, horské louky a krásná jezera. Tato treková trasa je dlouhá přes 80 kilometrů a nabízí jedinečnou možnost poznat krásy nejvyššího českého pohoří.

2. Český ráj: Český ráj je známý svými skalními útvary, zříceninami hradů a romantickými lesy. Procházka tímto regionem vás zavede k vyhlídkovým plošinám, které nabízejí úchvatné pohledy na skalní města a zelené údolí. Tento trek je také obohacen o množství historických památek.

3. Jizerská magistrála: Jizerská magistrála se vine přes Jizerské hory a nabízí klidné prostředí plné lesů, horských luk a malebných jezer. Tato trasa je ideální pro milovníky přírody a klidných procházek, ať už v létě nebo v zimě.

4. Šumavská stezka: Šumavská stezka je perfektní volbou pro ty, kteří touží po pěší výpravě v jednom z největších chráněných území v České republice. Šumava nabízí divokou krásu, lesy, horské louky a nádherná jezera. Tato treková trasa vás zavede do nejodlehlejších koutů této národního parku.

A pokračujeme…

5. Moravskoslezské Beskydy: Beskydy na východě České republiky nabízejí nejen krásné výhledy na horské vrcholy, ale také možnost poznat tradiční kulturu a architekturu regionu. Trekové trasy v Moravskoslezských Beskydech vás provedou krásnou přírodou a nabídnou množství místních zážitků.

6. Labská stezka: Labská stezka vás zavede podél řeky Labe a nabízí malebné výhledy na řeku, zámky a historická města. Tato trasa je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klidnou a relaxační procházku s možností objevovat kulturní památky podél cesty.7. Jeseníky: Jeseníky, nacházející se na severovýchodě České republiky, nabízejí horské terény, alpské louky a množství krásných vodopádů. Tento region je oblíbeným místem pro trekování a outdoorové aktivity.

8. Hrubý Jeseník: Hrubý Jeseník je známý svými divokými krajinami a nádhernými výhledy. Trekové trasy vám umožní prozkoumat tento horský masiv a objevovat jeho jedinečnou přírodu.

To nejlepší na konec? 🙂

9. Podyjí: Národní park Podyjí je jedním z nejmenších národních parků v České republice, ale zato plný krásných údolí, vinic a skalních útvarů. Procházka tímto regionem je jako cesta zpět v čase, kdy příroda ještě byla nedotčena civilizací.

10. Kokořínsko: Kokořínsko je charakteristické svými pískovcovými skalami a romantickými lesy. Trekové trasy vás zavedou k malebným zámkům, skalním útvarům a historickým památkám.

Pěší túry v České republice nabízejí pestrou paletu krásné přírody, historických památek a nezapomenutelných zážitků. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený trekér, v těchto lokalitách určitě najdete ideální trasu pro vaše dobrodružství v přírodě. Nechte se unést krásou české krajiny a objevujte skryté poklady této země pěšky.

Wellness apartmány Říčky Předchozí příspěvek
Netradiční výlety v České republice: 10 skrytých pokladů pro váš seznam cestovních zážitků
Ústecký kraj Následující příspěvek
Ekologické výlety po ČR: Objevování krás země pěšky a vlakem

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.