Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Top 10 cyklistických tras: Objevte krásy naší země na kole

Česká republika je zemí bohatou na krásné přírodní scenérie, malebná města a historická místa. Nejlepší způsob, jak objevit tyto krásy, jsou cyklistické trasy. Cykloturistika představuje oblíbenou aktivitu mezi místními i turisty, a proto vám nabízíme seznam deseti nejlepších cyklistických tras v České republice, které vás provedou různorodými kraji a regiony této země.

Každou trasu vám představíme

1. Moravský kras: Z Brna do Blanska Tato cyklotrasa vás provede jedním z nejkrásnějších krasových regionů v České republice. Začíná v Brně a vede vás okouzlujícím Moravským krasem až do Blanska. Trasa je zhruba 35 kilometrů dlouhá a nabízí vám možnost obdivovat nejen krásné krajinné útvary, ale také navštívit zajímavé krasové jeskyně, jako je Sloupsko-šošůvská jeskyně.

2. Cyklostezka Přírodní brána Českého ráje Trasa je skvělá na prozkoumání malebného České ráje. Zahrnuje krásné výhledy na pískovcové skalní útvary, romantické zříceniny hradů a klidná jezera. Celková délka trasy je přibližně 30 kilometrů a začíná a končí v Turnově.

3. Cyklostezka Pardubice – Česká Třebová Tato cyklostezka vás zavede skrze malebnou východočeskou krajinu. Trasa spojuje historické město Pardubice s Českou Třebovou a měří asi 60 kilometrů. Během jízdy můžete obdivovat elegantní zámky, rozlehlá pole a příjemné vesnice.

4. Českomoravská Vysočina – Cyklostezka z Třebíče do Humpolce Tato cyklostezka vede přes malebnou krajinu Českomoravské Vysočiny. Trasa spojuje Třebíč a Humpolec a měří kolem 50 kilometrů. Během cesty projedete kolem vinic, krásných luk a historických památek.

5. Zvířetická cyklostezka Trasa je ideální pro rodiny s dětmi a začíná nedaleko Prahy. Má přibližně 25 kilometrů a prochází příjemnými lesy a poli, až dorazíte k romantickému zámku Zvířetice.

6. Jizerské hory – Kolařská trasa Pro milovníky hor je trasa skvělou volbou. Vede vás přes krásné Jizerské hory, kde si můžete užít nádherné výhledy a horský vzduch. Trasa má různé varianty, které mohou měřit až 100 kilometrů.

Něco pro zkušené cyklisty a nadšence pohybu.

7. Černá hora – Cyklotrasa

Pokud jste zkušený cyklista a hledáte výzvu, pak je Černá hora právě pro vás. Tato náročná horská trasa vás zavede až na vrchol Černé hory, nejvyššího vrcholu Krkonoš. Celá trasa začíná v lázeňském městě Janské Lázně a její délka činí zhruba 25 kilometrů. Ačkoliv se jedná o náročnÉ stoupání, nádherný výhled z vrcholu rozhodně stojí za veškeré úsilí.

Začátek trasy je poměrně mírný a prochází přes malebné okolí Janských Lázní. Postupně však začne stoupání a cyklisté se budou muset postarat o vhodné převody a dostatek energie. Cesta vede přes lesy, kde se můžete těšit na střídání stinných úseků a krásných výhledů na okolní krajinu.

V průběhu stoupání se můžete zastavit na několika odpočívadlech, která jsou vystavěna na strategických místech. To vám umožní načerpat novou energii a pokračovat v cestě. Na vrcholu Černé hory bude vaše úsilí odměněno ohromujícím výhledem na okolní hory a údolí. Užijete si panoramatické pohledy, které jistě stojí za každý zdolaný metr stoupání.

A zase zpět ke standardním cyklostezkám 🙂

8. Krušné hory – Z Božího Daru do Kraslice Tato trasa vás zavede přes malebné Krušné hory na západě České republiky. Začíná v horském středisku Boží Dar a končí v městečku Kraslice. Délka trasy je asi 45 kilometrů a můžete se těšit na nádherné výhledy a pohodovou atmosféru hor.

9. Broumovsko – Cyklotrasa Tato trasa vás zavede do Broumovské kotliny, známé svými pískovcovými skalami a klášterem. Začíná a končí v městě Broumov a měří kolem 40 kilometrů. Během jízdy budete mít možnost obdivovat unikátní geologické útvary.

10. Jihlavská cyklostezka Tato cyklostezka vás zavede po malebných krajinách Vysočiny. Začíná v Jihlavě a můžete se těšit na příjemnou jízdu kolem rybníků, luk a lesů. Trasa je dlouhá kolem 30 kilometrů.

Na závěr…

Česká republika vám nabídnou širokou škálu krásných a zajímavých míst, která lze objevovat na kole. Těchto deset cyklistických tras vás zavedou skrze různé krajinné scenérie, historická místa a malebná města. Bez ohledu na to, zda jste zkušený cyklista nebo začátečník, trasy vám umožní zažít nádherné dobrodružství na kole v České republice. Připravte si kolo, přilbu a vydejte se na cestu objevování těchto krásných míst na pedálech.

Předchozí příspěvek
Výlety plné zábavy pro celou rodinu: 10 tipů na dovolenou s dětmi
Zapomenuté poklady České krajiny: Tajemné památky, které stojí za návštěvu Následující příspěvek
Zapomenuté poklady Česka: Tajemné památky, které stojí za návštěvu.

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.