Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Ubytování Valticko: netradiční dovolená v srdci vinohrad

Ubytování Valtice, nazývané též Valčice v místním nářečí a Feldsberg v němčině, představují malebné vinařské město ležící v okrese Břeclav, Jihomoravském kraji. Nacházejí se 9 km západně od Břeclavi, u rakouských hranic, v oblasti Valticka, s populací přibližně 3 600 obyvatel.

Historické jádro města je pečlivě chráněno jako městská památková zóna, a okolní Lednicko-valtický areál je zařazen do krajinné památkové zóny. Valtický zámek sloužil jako sídlo knížecího rodu Lichtenštejnů až do roku 1945. Město má bohatou historii, během středověku a novověku až do roku 1920 bylo součástí Dolních Rakous.

Valtice se nachází v Mikulovské vinařské podoblasti a patří mezi nejnavštěvovanější vinařská města v České republice. Zdejší vinice jsou domovem mnoha vinařských podniků a rodin s dlouhou vinařskou tradicí. Ve sklepních prostorách místního zámku můžete navštívit veřejnou degustační expozici vín oceněných titulem Salon Vín České republiky. Ubytování Valtice je to nejlepší, co Vám můžeme doporučit.

Penzion Mika Předchozí příspěvek
Penzion Mika – Ubytování v historickém srdci Jindřichova Hradce

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.