Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Rezervace ubytování

+
-
Cena za ubytování  Kč

Napište majiteli

Popis ubytování

Chalupa Jesení se nachází v obci Čachrov na hranici chráněné krajinné oblasti Šumava a přírodního parku Kochánov.
Ubytovaní je vhodné v jakémkoliv ročním období s rodinou či partou přátel. Nádherné lesy a okolní příroda vybízí k procházkám, houbaření, cyklistice. V zimním období můžete poznávat krásy Šumavy na běžkách, využít místní lyžařské středisko – Javorná nebo Ski areál Špičák k sjezdovému lyžování či snowboardingu.
V okolí je několik naučných stezek, rozhledna, koupaliště, hrady a zámky, muzea a mnoho dalšího.

Tipy na výlet

1. Kašperk - Středověký hrad, který se nachází na vrcholu hory Kašperské Hory, je nejstarší kamennou stavbou v regionu a nabízí nádherný výhled na okolí.

2. Velhartice - Tento malebný hrad ve vesnici Velhartice je obklopen krásnou přírodou a vodním příkopem, což z něj činí ideální místo pro piknik nebo odpočinek.

3. Rabí - Ruiny hradu Rabí, který se nachází na vrchu nad stejnojmennou obcí, jsou spojeny s legendou o rytíři Kozinovi a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

4. Chaloupky - Tato skanzen v obci Chaloupky představuje tradiční českou vesnici s dobovými stavbami, jako jsou roubenky, stodoly a kapličky.

5. Křivoklát - Malebná vesnice s historickým hradem, který se nachází v údolí řeky Berounky, je ideálním místem pro výlety do přírody a poznávání historie.

6. Šumava - Tento národní park, který se nachází na hranicích s Německem a Rakouskem, nabízí mnoho příležitostí k turistice, cykloturistice a jiným venkovním aktivitám.

7. Sušice - Malebné město s historickým centrem, které se nachází na soutoku řek Otava a Křemelná, je známé svou továrnou na sirky a tradiční výrobou papíru.

8. Zelená Hora - Tato národní kulturní památka se nachází nedaleko města Nepomuk a je známá svým barokním kostelem sv. Jana Nepomuckého, který je zapsán na seznamu UNESCO.

9. Horažďovice - Historické městečko s pěkným náměstím a zámkem, který slouží dnes jako kulturní centrum s galerií a muzeem.

10. Klatovy - Krajské město s bohatou historií, které nabízí mnoho památek, jako je černá věž, barokní lékárna a katakomby.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre