Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Cena již od: 2900 Kč
Pokoj/noc

Rezervace ubytování

+
-
Cena za ubytování  Kč

Napište majiteli

Popis ubytování

Chalupa Světluška leží v podhůří Javorníků a Beskyd, v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Najdete nás v nově zrekonstruované valašské chalupě, stojící na samotě u lesa na krásném místě a v nedotčené přírodě v samém srdci Velkých Karlovic.
Dovolená u nás je vhodná celoročně a ubytovat se u nás mohou rodiny, rodiny s dětmi, přátelé nebo i kolegové z práce. V létě tu na Vás čeká úžasná pěší turistika po vrcholcích Javorníků nebo cyklistika po místních vyhlášených trasách. V zimě si u nás přijdou na své jak lyžaři, běžkaři tak i lidé hledající odpočinek.

Chalupa Světluška nabízí ubytování ve třech ložnicích celkem pro 9 osob. Koupelna chalupy disponuje sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou.
V chalupě je i společenská místnost s krbem, pro večerní relaxování nebo hraní her s rodinou či přáteli.
Kuchyň je dostatečně vybavená a najdete v ní sporák, troubu, rychlovarná konev, lednici nebo starou pec.

Venku se nachází ohniště, venkovní posezení s grilem, na kterém si můžete užít večerní grilování.

V okolí Chalupy Světluška doporučujeme vydat se na výlet třeba na rozhledny Miloňová, Sůkenická a Ztracenec. Z rozhleden se tak můžete pokochat pohledem na Valašsko i široké okolí z ptačí perspektivy.
Velké Karlovice je obec lidových umělců a řemeslníků. Ve Velkých Karlovicích se dochovalo mnoho staveb původní roubené architektury. K nejvýznamnějším patří roubený kostel Panny Marie Sněžné z roku 1754. Dále kupecký dům, který byl postaven v roce 1813.

Pro milovníky lyžování zde čekají sjezdovky Machůzky, Razula, Kyčerka, Karolinka, Bílá. Na jednu z nejdelších sjezdovek, Machůzky, se dá dojít přímo z chalupy.

Vydejte se k nám na výlet do naší obce Velké Karlovice ležící při úpatí Javorníků v údolí Vsetínské Bečvy, v chráněné krajinné oblasti Beskydy, přitažlivé svými přírodními krásami.

Ceník ubytování
Tipy na výlet

1. Kostel svatého Mikuláše: Barokní kostel postavený v roce 1766, který je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek ve Velké Karlovice. Jeho interiér je bohatě zdobený a kostel je obklopený malebným hřbitovem.

2. Skanzen Velké Karlovice: Tento venkovský skanzen představuje lidovou architekturu a kulturu Valašska. Jsou zde umístěny různé historické stavby, jako je dřevěný větrný mlýn, chalupy a další objekty.

3. Lyžařský areál Synot Kyčerka: Oblíbený lyžařský areál s několika sjezdovkami, běžeckými tratěmi a snowparkem. V létě se zde nachází krásné turistické a cyklistické trasy.

4. Valašská dědina: Další skanzen, který se nachází v osadě Nová Dědina. Zde můžete prohlédnout tradiční valašské chalupy, stodoly a další stavby z 18. a 19. století.

5. Křížkový vrch: Přírodní památka s vyhlídkovou plošinou, odkud je nádherný výhled na okolní krajinu a Beskydy. Výšlap na Křížkový vrch je oblíbeným výletem pro turisty a místní obyvatele.

6. Galerie Valaška: Malá galerie v centru Velkých Karlovic, kde se konají výstavy současného umění a různé kulturní akce.

7. Cyklostezka Velké Karlovice – Vsetín: Tato cyklostezka prochází krásnou krajinou Valašska a nabízí možnost objevovat místní přírodu, kulturu a historii.

8. Rašeliniště Javořina: Přírodní rezervace s jedinečnou flórou a faunou, která se nachází nedaleko Velkých Karlovic. Procházka po naučné stezce vás seznámí s rašelinnými porosty a mokřady, které jsou typické pro toto území.

9. Chata Kyčerka: Oblíbené rekreační a turistické centrum s ubytováním, restaurací a možností relaxace v krásném prostředí Beskyd.

10. Horská chata Soláň: Horská chata, která se nachází ve výšce 861 metrů nad mořem na vrcholu Soláň. Nabízí ubytování, restauraci a nádherný výhled na Beskydy a Valašsko.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre