Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Rezervovat ubytování

Rezervace ubytování

+
-
Cena za ubytování  Kč

Napište majiteli

Popis ubytování

Chata Lanovka se nachází v Olomouckém kraji, uprostřed malé horské obce Kouty nad Desnou, přímo ve středu Jeseníků. Její poloha je v klidné a ničím nerušené přírodě u lesa, naproti sedačkovým lanovkám a daleko od hlavní komunikace.
Velmi pěkná a zajímavá bývalá lesácká chata s malou zahradou je pro 4-5 osob. Dovolená u nás je tak vhodná pro rodiny, rodiny s dětmi, přátelé, ale i pro kolegy z práce, kteří si chtějí užít horské krásy a pohody v srdci Jeseníků. V létě zde najdete stovky tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Na zimu se můžete připravit na střediska zimních sportů, ale i na lázně, památky a kulturní akce.

Chata Lanovka nabízí ubytování pro 4-5 osob, se 2 ložnicemi, koupelnou, kuchyní, jídelnou a verandou. Chata má dřevěné obložení a někde i dlažbou.

Obývací pokoj je spojený s kuchyní, kde najdete krbová kamna a samostatnou jídelnu. Na noc jsou tu připraveny dvě neprůchozí ložnice 1×2 a 1×3 lůžka s koupelnou, sprchou a WC. V kuchyni najdete keramickou varnou desku, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici a lednici s mrazákem.
Pro venkovní relaxování je zde k dispozici zastřešená veranda, na které můžete pozorovat krásy zdejší přírody. U chaty najdete i venkovní krb, na kterém je možné si připravit něco dobrého k snědku nebo u něj strávit čas s rodinou či přáteli a užít si tak krásný večer.
Pro děti tu máme nachystanou zábavu, najdete zde trampolínu, kuželky, dětskou skluzavku, houpačku, lana, pískoviště, prolézačky a využívat můžete i úschovna lyží a kol.

Parkování je po celý rok hned u chaty. Pes ani kočka nejsou povoleny.

Ceník ubytování

Léto:  (1.7.-31.8.)      7.000 Kč /týden

Zima: (2.1.-18.3.)      7.000 Kč /týden

Mimosezóna:            5.000 Kč /týden 

Víkend: (cena za 2 noci)        3.000 Kč

Víkend: (cena za 3 noci)        3.400 Kč

Víkend: (cena za 4 noci)        4.000 Kč

Vánoce:     5.000 Kč /dny neomezeny
Silvestr:     Na dotaz, jen týden

  • * Víkendové pobyty jen mimo léto a zimu
  • * Rekreační poplatek obci 30 Kč/os/den (osoby 18-70 let)
  • * El.energie:     cca 100 - 150 Kč/den
  • * Dřevo:                             300 Kč/den (ale není potřeba, teplo bývá dost)    
Kapacita ubytování

Chata Lanovka nabízí ubytování pro 4-5 osob, se 2 ložnicemi, koupelnou, kuchyní, jídelnou a verandou.

U nás

Chata Lanovka Vám doporučuje výlety v okolí, které jsou vhodné na cyklistiku, pěší turistiku, bruslení i koloběžkování. 
Dovolená u nás je opravdu oázou pro všechny druhy sportu, relaxování a zábavy. Navštívit můžete mimo jiné i lyžařskou školu, dětský pojízdný pás, dětský lyžařský kolotoč nebo si v místní půjčovně zapůjčit horská kola, kolečkové brusle, lyže a koloběžky.

Čekají tu na Vás projížďky na koních, tenisové kurty, horské minikáry a krytý bazén se zádovým chrličem a Whirpool.
Na delší výlet můžete vyrazit na přečerpávací vodní elektrárnu Dl. Stráně s prohlídkou podzemí a vysokohorské vodní nádrže nebo do velkého zábavného parku pro děti se spoustou atrakcí Loučná. 

U nás se rozhodně nudit nebudete.   

Tipy na výlet

1. Lyžařský areál Kouty nad Desnou: V zimních měsících si užijte lyžování na svazích moderního lyžařského areálu Kouty nad Desnou, který nabízí sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

2. Jeskyně Na Pomezí: Navštivte tento unikátní jeskynní komplex, který je součástí Jeskyní na Moravském krasu a nabízí fascinující prohlídku podzemního světa plného krápníků a dalších geologických úkazů.

3. Praděd: Vydejte se na turistický výlet na nejvyšší horu Jeseníků, Praděd, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a rozhlednu s restaurací.

4. Dlouhé stráně: Navštivte toto technické dílo s jedinečnou vodní nádrží, která slouží jako hydroelektrárna a nabízí krásný výhled na okolní přírodu.

5. Koutský vláček: Využijte turistického vláčku, který vás pohodlně dopraví do okolních lokalit a zajímavostí, jako jsou Jeseníky, Dlouhé stráně nebo Šerák.

6. Kouty Bike Park: V letních měsících si užijte adrenalinovou jízdu na horských kolech v Kouty Bike Parku, který nabízí několik tratí různých obtížností.

7. Vodní nádrž Dlouhé Stráně: Navštivte vodní nádrž Dlouhé Stráně a vychutnejte si nádherné výhledy na okolní hory a krajiny. Je to ideální místo pro pěší turistiku a pikniky.

8. Fauna Park: Pro rodiny s dětmi doporučujeme návštěvu Fauna Parku, kde můžete pozorovat různá zvířata, jako jsou jeleni, kamzíci, srnci a další. Park také nabízí dětské hřiště a posezení.

9. Pěší turistika a cykloturistika: Kouty nad Desnou a okolí nabízí mnoho turistických a cyklistických tras prozkoumání překrásné přírody Jeseníků, jako jsou například trasy na Šerák, Keprník nebo Červenohorské sedlo.

10. Lázně Velké Losiny: Navštivte nedaleké lázně Velké Losiny, kde si můžete dopřát relaxaci v termálních pramenech či využít různých wellness procedur a kulturních akcí nabízených lázněmi.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre