Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Rezervace ubytování

+
-
Cena za ubytování  Kč

Napište majiteli

Vybavení ubytování

Popis ubytování

Penzion Čeriva se nachází v Horních Věstonicích Jihomoravského kraje a je to pravé místo, odkud budete vyrážet na výlety po Pálavě. Pálava je označena za slunný kraj vína a dobré nálady. Ubytování je vhodné v každém ročním období. V okolí si můžete dopřát degustaci vína ve vinných sklípcích, vychutnat si procházky krajinou, kdo má rád historii navštíví např. Lednicko-valtický areál.

Tipy na výlet

Horní Věstonice je malá obec v okrese Břeclav, která je známá svým archeologickým nalezištěm.

V okolí Horních Věstonic můžete navštívit následující zajímavá místa:

1. Archeologické naleziště Horní Věstonice: Jedná se o jedno z nejdůležitějších paleolitických nalezišť ve střední Evropě, kde byly objeveny pozůstatky pravěkých osad a soška Věstonická Venuše.

2. Pálava: Chráněná krajinná oblast, která se rozprostírá na ploše 83 km² a nabízí nádherné scenérie, vinařské stezky a malebné vesničky.

3. Mikulov: Historické město s barokním zámkem, kostelem sv. Václava a Kozím hrádkem, který nabízí krásný výhled na okolí.

4. Dolní Věstonice: Obec ležící nedaleko Horních Věstonic, kde se nachází další archeologické naleziště a vinařská muzea.

5. Lednicko-Valtický areál: Rozsáhlý kulturně-krajinný komplex, který je zapsán na seznamu UNESCO a zahrnuje zámky Lednice a Valtice, zámecké parky, romantické stavby a rybníky.

6. Národní park Podyjí: Nádherný národní park na hranicích s Rakouskem, který nabízí mnoho turistických a cyklistických tras, rozhleden a přírodních krás.

7. Svatý kopeček u Mikulova: Malebný kopeček s poutním kostelem sv. Šebestiána a panoramatickým výhledem na okolní krajinu.

8. Muzeum Děkanát: Muzeum v Mikulově, které se zaměřuje na historii města a jeho okolí, včetně vývoje vinařství a archeologických nálezů.

9. Zřícenina hradu Děvičky: Zřícenina gotického hradu z 13. století, která se nachází na vrchu Děvičky a nabízí krásný výhled na Pálavu.

10. Zámek Milotice: Barokní zámek ze 17. století, obklopený krásnou zahradou a parkem, který je ideálním místem pro procházky a pikniky.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre