Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Rezervace ubytování

Napište majiteli

Vybavení ubytování

Popis ubytování

Penzion Hanka se nachází v Orličkách 3 km od zimního střediska Čenkovice v Orlických horách. Ubytování je vhodné v jakémkoliv ročním období. V okolí je přírodní koupaliště v Jablonném n. O., Aquapark v Žamberku, 13 km od ubytování je Pastvinská přehrada, kde je možnost zapůjčení loděk a šlapadel, nebo si můžete sjet bobovou dráhu. Dále je zde spousta turistických tras, cyklotras, singltreky na Suchém vrchu a pro milovníky historie zámek Lanškroun, zámek Letohrad, zříceniny hradů Litice, Lanšperk a Žampach, Muzeum vojenské historie v Králíkách. Zimní lyžařské středisko Čenkovice nabízí lyžování na 6 sjezdovkách až 2 km dlouhých i 70 km upravených běžeckých tras. Na Dolní Moravě je i závodní sjezdovka či bobová dráha.

Okolí Orliček a celé Orlické hory jsou oblíbeným cílem pro letní i zimní turistiku, cykloturistiku a zimní lyžování.

Tipy na výlet

Orlické hory nabízejí řadu zajímavých míst a atrakcí pro turisty a milovníky přírody.

Zde je 10 zajímavých míst v okolí Orlických hor:

1. Hrad Potštejn: Historický hrad ze 13. století, který se nachází nad stejnojmenným městem. Nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

2. Zámek Potštejn: Barokní zámek ze 17. století, který se nachází v obci Potštejn. Zámek je obklopený rozsáhlým parkem a nabízí pravidelné prohlídky.

3. Masarykova chata: Turistická chata na vrcholu hory Serlich, která je oblíbeným místem pro turisty a lyžaře.

4. Rozhledna Anenský vrch: Dřevěná rozhledna na vrcholu Anenského vrchu, která nabízí panoramatický výhled na Orlické hory a okolí.

5. Vodní nádrž Pastviny: Oblíbené rekreační místo s možností koupání, rybaření a vodních sportů.

6. Orlická tvrz: Středověká tvrz v obci Opočno, která byla postavena ve 14. století. Dnes je zde muzeum s expozicí historie a kultury Orlických hor.

7. Pecka: Zřícenina hradu ze 13. století, která se nachází na skalním ostrohu nad obcí Pecka.

8. Městské muzeum v Rychnově nad Kněžnou: Muzeum zabývající se historií a kulturou oblasti.

9. Naučná stezka Orlice: Naučná stezka vedoucí podél řeky Orlice, která poskytuje informace o životě v oblasti, přírodě a historii.

10. Pevnost Hanička: Opevnění z období druhé světové války, které se nachází v Orlických horách. Pevnost je součástí bývalé československé opevnění a je přístupná pro veřejnost. Tyto lokality jsou jen některé z mnoha zajímavých míst v okolí Orlických hor, kde můžete objevovat krásy české přírody a historie.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 2 nocí

Váš e-mail je u nás v bezpečí.

Ubytování v okolí

Doporučujeme tato ubytování