Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Rezervovat ubytování

Rezervace ubytování

Napište majiteli

Popis ubytování

Penzion se nachází v krajině CHKO Jizerských hor se zajímavými přírodními atraktivitami. Polské a německé hranice jsou vzdáleny jen několik kilometrů. Hlavní budova areálu byla postavena již v první pol. 19. století.

Areál se zemědělskými budovami sloužil až do cca 70 let tohoto století. Nyní všechny objekty procházejí postupně citlivou rekonstrukcí s důrazem na zachování tradic i ekologických zásad.

Tipy na výlet

Raspenava se nachází v okrese Liberec v Libereckém kraji, nedaleko hranic s Polskem. V okolí Raspenava je mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu.

Zde je 10 tipů na výlety:

1. Smrk - Nejvyšší hora Jizerských hor, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

2. Jizerská magistrála - Síť upravených cest pro běžecké lyžování v zimě a pěší turistiku v létě.

3. Singltrek pod Smrkem - Síť jednosměrných cyklostezek vhodných pro horská kola, které se táhnou kolem hory Smrk.

4. Frýdlantský zámek - Historický zámek ve Frýdlantu, který sloužil jako sídlo místní šlechty. Prohlídky zámku jsou k dispozici po celý rok.

5. Kostel sv. Jana Křtitele ve Frýdlantu - Působivý kostel, který je jedním z nejstarších ve městě a jehož historie sahá až do 13. století.

6. Hejnice - Malebné městečko s barokním kostelem Navštívení Panny Marie, který je známý svou architekturou a duchovní atmosférou.

7. Máchovo jezero - Oblíbené rekreační místo s možností koupání, půjčování loděk, rybaření a dalších aktivit.

8. ZOO Liberec - Zoo s více než 170 druhy zvířat z celého světa, včetně vzácných druhů, jako jsou bílí tygři nebo sněžní leopardi.

9. Botanická zahrada Liberec - Krásná botanická zahrada, která se rozkládá na ploše více než 3 hektarů a nabízí velkou sbírku rostlin z celého světa.

10. Ještěd - Ikonický vrchol i televizní vysílač, který je jedním z nejznámějších symbolů Liberce. Lze se sem dostat lanovkou nebo pěšky. Nabízí panoramatický výhled na okolí a stylovou horskou chatu s restaurací.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 1 noci

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre