Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Cena již od: 820 Kč
Osoba/noc

Rezervace ubytování

Napište majiteli

Popis ubytování

Vítáme Vás v našem rodinném penzionu, který nabízí široké možnosti, jak aktivně nebo pasivně prožít Váš pobyt. Penzion St. Leonhard *** leží na samotě v srdci Šumavské přírody v blízkosti města Nýrsko, v části Uhliště. Návštěvníci k nám přicházejí za turistikou, ale i vychutnat si klid přírody. Během celého roku nabízíme ubytování ve 3-hvězdičkovém penzionu o celkové kapacitě pro 45 hostů.

Popis ubytovacího zařízení

V roce 2021 jsme se umístili v kategorii Penzion roku na 1. místě.

Parkování v areálu a připojení k internetu jsou u nás samozřejmostí a k dispozici zcela zdarma. Disponujeme vnitřním vyhřívaným bazénem se slanou vodou, který je v ceně ubytování. Venkovní altán s krbem Vám poslouží k večernímu grilování nebo klidnému posezení ze letních teplých nocí s rodinou či přáteli. Dále krásnou romantickou atmosféru dodává penzionu též přírodní jezírko s ostrůvkem a vysvěcenou kapličkou, kolem protékající potok po hranici areálu nebo klidná hladina rybníka za jezdeckým areálem s jízdárnou.

Základní informace

Penzion je situován do samotné přírody v západní části Šumavy poblíž města Klatovy a přináší návštěvníkům pocit klidného a pohodového prostředí pro spokojeně strávenou dovolenou, odpočinkový víkend nebo služební cestu. Kolorit penzionu dotváří i okolní pravá šumavská příroda. Nevysoké kopce, smíšené lesy nebo přilehlé louky jsou vhodné pro odpočinkové procházky i náročnou pěší turistiku. Nespočet cyklistických tras je určeno nejen pro náročné cyklisty, ale i pro klidný výšlap po okolí. Houbaři, a to nejenom senioři, si v blízkých lesích naleznou i možnost si pobyt zpestřit hledáním pravých šumavských hříbků.

Tipy na výlet

Nýrsko je malebné město v Plzeňském kraji České republiky. V okolí Nýrska se nachází mnoho zajímavých míst a turistických atrakcí.

Zde je 10 z nich:

1. Hrad Kašperk: Tento hrad ze 14. století je nejvýše položeným kamenným hradem v České republice a nabízí úžasný výhled na krajinu.

2. Národní park Šumava: Rozsáhlý národní park je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku a v zimě i lyžování.

3. Černé jezero: Největší a nejhlubší ledovcové jezero v České republice, obklopené krásnými lesy a horami.

4. Klostermannova rozhledna: Tato rozhledna na vrcholu Poledníku nabízí panoramatický pohled na horské vrcholy a Šumavskou krajinu.

5. Přírodní rezervace Chalupská slať: Rašeliniště s unikátním ekosystémem a naučnou stezkou prozkoumání Šumavské přírody.

6. Hrad Rabi: Ruiny středověkého hradu, který se nachází nedaleko Nýrska, a který je spojen s legendou o rytíři Janovi z Rožmberka.

7. Sušický akvadukt: Technická památka z 18. století, která sloužila k zásobování vodou pro pohánění mlýnů v Sušici.

8. Modravské močály: Přírodní rezervace s rašelinnými loukami, která je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů.

9. Jezero Laka: Další ledovcové jezero v Šumavě, kde můžete obdivovat krásné scenérie a přírodu.

10. Zámek Klenová: Renesanční zámek s bohatou historií a kulturním programem, který zahrnuje výstavy, koncerty a festivaly. Nýrsko a jeho okolí nabízí mnoho příležitostí pro výlety a objevování krás české přírody.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 1 noci

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre