Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Cena již od: 600 Kč
Vyberte typ

Rezervace ubytování

Napište majiteli

Popis ubytování

Penzion se nachází v klidné části obce Horní Věstonice v Mikulovské vinařské oblasti. Horní Věstonice se rozkládají na úpatí Pálavských vrchů v těsné blízkosti chráněné krajinné oblasti Pálava, v těsné blízkosti přírodní rezervace Věstonická nádrž a přírodní rezervace Děvín.

Za penzionem se již nachází vinohrady a vinné sklepy s vyhlášeným pálavským vínem. Vedle penzionu vedou turistické cesty s nástupem do Pálavských vrchů.

Popis ubytovacího zařízení

Penzion nabízí ubytování pro 2 až 10 osob v celkem 3 pokojích.

  • Apartmán 1 pro čtyři osoby - obývací ložnice, vlastní koupelna se sociálním zařízením a kompletně vybavená kuchyňka s jídelním koutem
  • Apartmán 2 2x pokoj hotelového typu s koupelnou pro tři osoby
  • Tyto dva pokoje vychází do společenské místností s kuchyní, takže je možno je využít jako uzavřený samostatný velký apartmán pro šest osob, kde jsou dvě ložnice, každá s vlastní koupelnou a sociálním zařízením a kompletně vybavenou kuchyní s jídelnou

K ubytování můžete využít zahradu s bazénem a venkovním posezením.

Základní informace

V blízkosti ubytování je spousta možností jak se zabavit, navštívit můžete například Zřícenina hradu Děvičky Pavlov, Archeopark Pavlov,  Aqualand Moraviavodní nádrž Nové Mlýnylom Mariánský mlýnkoupaliště Mikulov - Riviéra.

V obci je možno zajistit finskou saunu, parní saunu, whirpool, masáže, let balónem, degustaci místních vín, dopravu na výlety, ale i spoustu jiných aktivit.
V obci je sportovní areál a dětské hřiště. K Věstonické nádrži to je cca 15 min pěšky.

V okolíi je několik restaurací, různá vinařství, vinné sklepy, obchod s potravinami.

Tipy na výlet

Horní Věstonice je obec v Jihomoravském kraji, která je známá pro své archeologické nálezy a krásné okolí.

Zde je 10 zajímavých míst v okolí Horní Věstonice:

1. Archeologické naleziště Dolní Věstonice: Místo, kde byly objeveny slavné keramické sošky Věstonické venuše, je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v České republice.

2. Pavlovské vrchy: Přírodní rezervace, která se nachází v blízkosti Horní Věstonice, nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je ideální pro turistiku a cykloturistiku.

3. Pálava: Tento malebný vápencový pohoří je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v regionu a nabízí nádherné výhledy, stezky pro turistiku a cyklistiku, stejně jako několik zřícenin hradů.

4. Lednicko-valtický areál: Tento rozsáhlý zámecký komplex s nádhernými zahradami a parky je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v České republice.

5. Zámek Mikulov: Nádherný zámek se nachází ve městě Mikulov, které je vzdálené asi 20 km od Horní Věstonice. Zámek je známý pro svou impozantní architekturu a bohaté kulturní dědictví.

6. Naučná stezka Pálava: Tato naučná stezka vás provede malebnou krajinou Pálavy a představí vám místní flóru a faunu, stejně jako některé zajímavé geologické útvary.

7. Vinařství: Jihomoravský kraj je proslulý svými vinařstvími a vinnými sklípky. Navštivte některé z místních vinařství a ochutnejte tradiční moravská vína.

8. Svatý kopeček u Mikulova: Tento vrchol s poutním kostelem sv. Šebestiána nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a je oblíbeným místem pro turisty a poutníky.

9. Zřícenina hradu Děvičky: Tato středověká zřícenina hradu se nachází na vrcholu Děvín, jedné z nejvyšších hor Pálavy, a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

10. Archeopark Pavlov: V tomto moderním archeologickém parku se můžete seznámit s životem lidí v pravěku, prostřednictvím interaktivních expozic a ukázek řemesel.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 1 noci

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre