Přidat ubytování
 • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Rezervace ubytování

Napište majiteli

Popis ubytování

Penzion Vřesná je rodinný penzion, který se nachází v klidné a romantické části obce Vřesná u Černého potoka, který se vlévá do Lipna. Na své si zde přijdou lyžaři, cyklisté, rybáři, houbaři, vyznavači vodních sportů, ale i obdivovatelé nesčetných historických památek Jižních Čech. Koupání je možné v 200 m vzdálené lipenské přehradě. Při nepříznivém počasí doporučujeme aquapark Lipno.

Tipy na výlet

Ve Frymburku a jeho okolí se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Zde je 10 tipů na místa, která byste měl zvážit:

 1. Zřícenina hradu Vítkův Kámen: Tento hrad byl postaven ve 13. století a nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

 2. Klášter ve Vyšším Brodě: Historický klášter založený roku 1259, který sloužil jako duchovní a kulturní centrum regionu.

 3. Rozhledna Klet: Nejvyšší vrchol Blanského lesa s rozhlednou, která nabízí panoramatický výhled na Šumavu a okolní oblasti.

 4. Hrad Český Krumlov: Tento hrad ze 13. století je jedním z největších hradů ve střední Evropě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

 5. Zámek Rožmberk nad Vltavou: Historický zámek postavený ve 13. století a rekonstruovaný v 19. století, který sloužil jako sídlo rodu Rožmberků.

 6. Lipno nad Vltavou: Oblíbená rekreační oblast u Lipenské přehrady, která nabízí možnost vodních sportů, turistiky, cyklistiky a dalších aktivit.

 7. Kostel sv. Martina ve Frymburku: Barokní kostel postavený v 18. století s bohatou vnitřní výzdobou a historií.

 8. Svatý Tomáš: Malá vesnice s poutním kostelem sv. Tomáše, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na krajinu.

 9. Pláž Frymburk: Městská pláž u Lipenské přehrady, která je ideálním místem pro koupání, opalování a pikniky.

 10. Stezka korunami stromů Lipno: Výletní místo s dřevěnou stezkou, která vede mezi korunami stromů a nabízí nádherný výhled na šumavskou krajinu.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 1 noci

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre