Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Rezervace ubytování

Napište majiteli

Popis ubytování

Statek Kloubek se nachází v malebné vesničce Chabičovice přibližně 4 km od turistického a kulturního centra Český Krumlov. Statek je tzv. rakouského typu. Je to obdélníkový uzavřený objekt, který je tvořen panským domem, bývalou stájí, seníkem a stodolou. Budovy jsou postaveny z kamene a cihel. Majitelé snaží zachovat původní venkovský ráz statku z roku 1861. Na procházku se můžete projít přes nádherně jehličnatý les, nebo se projít městem Českého Krumlova. 5 km od ubytování je ski areál Kozí Pláň.

Tipy na výlet

Mirkovice je malá obec v okrese Český Krumlov, která leží v malebné krajině jižních Čech. V okolí Mirkovic se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu.

Zde je seznam 10 míst, která by vás mohla zaujmout:

1. Český Krumlov: Historické město s malebným hradem, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí bohatý kulturní program, včetně prohlídky hradu, procházky po starém městě a řadu muzeí.

2. Zámek Hluboká nad Vltavou: Překrásný zámek ve stylu anglické novogotiky, obklopený rozsáhlým parkem. Prohlídka zámku zahrnuje prohlídku interiérů, včetně honosných salonů a komnat.

3. Zlatá Koruna: Klášter z 13. století, založený Přemyslem Otakarem II., který je dnes významnou kulturní památkou. Návštěvníci si mohou prohlédnout klášterní kostel, kapitulní síň a klášterní zahrady.

4. Rožmberk nad Vltavou: Malebné městečko s hradem Rožmberk, který se tyčí nad řekou Vltavou. Město nabízí řadu historických památek, včetně starého mostu, kostela sv. Mikuláše a řadu pěkných kaváren a restaurací.

5. Vodní nádrž Lipno: Oblíbené rekreační místo s možností koupání, jachtingu, rybaření nebo cyklistiky. V zimě je v okolí možnost lyžování a běžkaření.

6. Vyšší Brod: Malebné městečko s cenným cisterciáckým klášterem, který je významnou kulturní památkou. Město nabízí řadu dalších památek, včetně kostela sv. Bartoloměje a historického mostu přes řeku Vltavu.

7. Křemže: Malé město s gotickým kostelem sv. Mikuláše, který je zajímavý svou výzdobou a architekturou. V okolí města se nachází také několik zřícenin hradů, například Dívčí Kámen nebo Kuklov.

8. Třísov: Archeologické naleziště s pozůstatky keltského oppida z doby laténské. Návštěvníci zde mohou vidět zbytky opevnění, brány a obytných budov.

9. Boršov nad Vltavou: Malá vesnice s pěkným bývalým klášterem a kostelem sv. Jana Křtitele. V okolí vesnice se nachází i několik zajímavých přírodních lokalit, jako je soutok řeky Vltavy a Malše.

10. Dívčí Kámen: Zřícenina hradu, která se nachází na skalním ostrohu nad soutokem řek Vltavy a Křemežského potoka. Místo nabízí krásný výhled na okolní krajinu a je ideální pro romantické procházky.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 1 noci

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre