Přidat ubytování
 • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Rezervace pokoje

Napište majiteli

24
Počet lůžek
2
Celkem apartmánů
1159
Ročně spokojených zákazníků

Popis ubytování

Ubytování na Šumavě se nachází v klidném a atraktivním prostředí obklopeném loukami a lesy. Chata je krásná, prostorná a vkusně zařízená chalupa po rekonstrukci v roce 2012.

Ideální místo pro rodiny s dětmi, skupinu přátel, páry i jednotlivce, kde si můžete pronajmout celou chalupu nebo si vybrat jeden ze dvou apartmánů. Apartmán A je v kraji objektu směrem na náves a apartmán B je směrován do zahrady směrem k výběhu ovcí.

Kapacita každého apartmánu je 10 osob + případně 2 osoby na přistýlce. Celkem tedy 20 osob a případně 4 osoby na přistýlkách. Tyto osoby se hradí zvlášť, viz ceník.
Každý apartmán má svůj vlastní vchod a není s žádným prostorem v domě propojen. V každém z nich je v přízemí velká společenská místnost ve které je kuchyně a jídelna.  Dále se v přízemí nachází jedna koupelna a toaleta. V podkroví jsou tři ložnice. Jedna čtyřlůžková , dvě třílůžkové a dvě koupelny.
Ubytování je vhodné v jakémkoliv ročním období.

Hosté mají k dispozici velkou oplocenou zahradu s dvěma krytými pergolami (každá s posezením, plynovým grilem, nebo krbem), dále posezení u ohniště, pro děti pak prolézačky, skluzavku, pískoviště a houpačky. Parkování před objektem pro až 10 automobilů.
Vytápění každé poloviny chalupy kachlovými kamny s horkovzdušným rozvodem. Ohřev teplé vody plynem.

V létě preferujeme pronajímat celý objekt a v mimosezóně i zvlášť apartmány.

Kapacita a popis objektu

Celková kapacita chaty je až pro 24 osob.

Chalupa je rozdělena na dvě samostatné ubytovací jednotky, každá se svým vlastním vchodem.
Kapacita každého apartmánu je 10 osob + případně 2 osoby na přistýlce. Celkem tedy 20 osob a případně 4 osoby na přistýlkách. Tyto osoby se hradí zvlášť, viz ceník.

Apartmán A (přilehlá k obecní návsi) - vstup, hala s odkládacími prostory. Velká společenská místnost s jídelním stolem pro 12 osob, sedací soupravou, kuchyní a kachlovou pecí. Kuchyňská linka se sporákem (plyn), troubou, lednicí s mrazákem a nádobím. Samostatná koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem, pisoárem a WC. V podkroví se nacházejí tři samostatné ložnice. První ložnice s dvoulůžkem, jedním jednolůžkem a koupelnou (sprchový kout, umyvadlo, WC). Druhá ložnice s dvěma dvoulůžky. Třetí ložnice s dvoulůžkem, dvěma jednolůžky a koupelnou (sprchový kout, umyvadlo, WC).

Apartmán B (orientovaná směrem do zahrady) - vstup, hala s odkládacími prostory. Velká společenská místnost s jídelním stolem pro 12 osob, sedací soupravou, kuchyní a kachlovou pecí. Kuchyňská linka se sporákem (plyn), troubou, lednicí s mrazákem a nádobím. Samostatná koupelna se sprchovým koutem, vanou, umyvadlem, pisoárem a WC. V podkroví se nacházejí tři samostatné ložnice. První ložnice s dvoulůžkem, jedním jednolůžkem a koupelnou (sprchový kout, umyvadlo, WC). Druhá ložnice s dvěma dvoulůžky. Třetí ložnice s dvoulůžkem, jedním jednolůžkem a koupelnou (sprchový kout, umyvadlo, WC).

Návštěvní řád

Při pobytu u nás prosím dodržujte následující pokyny:

 1. V objektu se ve vstupní hale všichni přezouváme, do podkroví se vstupuje  bez přezůvek.
 2. Ve všech prostorách domu se prosím chovejte ohleduplně k ostatní ubytovaným i k ostatním návštěvníkům obce.
 3. V celém domě a na přilehlém pozemku je nutné udržovat pořádek a třídit odpad do pytlů umístěných v technické místnosti, přístřešku nebo technické budově.
 4. Od 22.00 do 7.30 hod.  dodržujte noční klid.
 5. V celém domě je přísný zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm. Výjimku tvoří svícny v hlavní obytné místnosti, které je zakázáno přenášet.
 6. Nepřenášejte vybavení z pokojů do ostatních prostor domu a nevynášejte vnitřní  vybavení do venkovních prostor.
 7. Kola a lyže ukládejte  do technické budovy u domu, lyžařskou obuv do technické místnosti. Je zakázáno nosit tyto věci do pokojů. Lyžařské věci se zouvají na lavici před hlavním vchodem.
 8. Pro vysoušení lyžařské obuvi použijte místo okolo kachlových kamen.
 9. Je zakázáno používání vlastních elektrospotřebičů mimo holících a masážních strojků a vlasových vysoušečů.
 10. Za škody způsobené hostem na majetku chalupy odpovídá host podle platných předpisů. Ztrátu nebo zničení je povinen host telefonicky nahlásit, aby bylo možno věc uvést do pořádku. Nic neopravujte svépomocí.
 11. Pronajímatel neodpovídá za ztrátu či poškození věcí vnesených do domu hostem. Hosté jsou povinni při opouštění objektu uzavřít veškerá okna a uzamknout celý objekt.
 12. Vstup a pohyb po domě, okolním pozemku, zahradě, dětském hřišti i parkovací ploše je pouze na vlastní zodpovědnost hosta. Vstup je zakázán do výběhu pro ovce, do technické budovy s výjimkou ukládky  kol nebo dětských kočárků a do půdních prostor.
 13. Rozdělávání malého ohně za účelem opékání je povoleno pouze na ohništi umístěném na přilehlém pozemku. Po skončení je nutné,  aby host oheň řádně uhasil. To platí i pro případ používání krbu.
 14. Ubytování s domácími zvířaty je možné  po dohodě. Majitel zvířete musí dbát na čistotu, uklízet výkaly,vyhazovat je na místo k tomu určené a dbát na to, aby zvíře nešlo do dětského pískoviště! Pro návštěvníky se zvířaty je určen objekt A a zvířata nemohou do 2.nadzemního podlaží,  na sedací soupravy a do křesel.
 15. Návštěvník přebírá celý objekt včetně zahrady uklizený. V domě návštěvník na konci pobytu uklidí kuchyňskou linku, sporák a sundá povlečení z postelí. Návštěvník je povinen po sobě uklidit zahradu.
 16. V domě, přilehlém pozemku a na pozemcích obce je zakázáno používat pyrotechniku. Koupání v kašně je rovněž zakázáno.
 17. V den odjezdu se odjíždí nejpozději do  10.00  hod. nebo dle domluvy.
 18. Každý host, ubytovaný v objektu je povinen dodržovat uvedený ubytovací řád. V případě jeho porušení má pronajímatel právo smluvené ubytování okamžitě bez náhrady ukončit.
 19. Pořádání oslav které budou převyšovat kapacitu domu bez vědomí majitele je ZAKÁZÁNO (např. svatba). O možnosti nebo nemožnosti jejich uspořádání  rozhodujeme  individuálně a stejně tak i o ceně za pronájem, která nebude totožná s ceníkem! Toto se týká i akcí, kde na spaní kapacita převýšena nebude, ale převýší jí i počet hostů, kteří přijedou pouze přes den. Porušení tohoto bodu návštěvního řádu znamená okamžité ukončení pořádané akce!
 20. Na závěr bychom Vás chtěli požádat, abyste se k celému objektu a všemu co k němu náleží chovali tak, aby i po Vašem odjezdu mohli další hosté a případně i Vy, užívat veškeré zařízení v plném rozsahu.
 21. Je ZAKÁZÁNO dobíjet akumulátory elektrokol!!
Kompletní ceník

Cena za celý objekt  -

Kč  5300,---mimosezónu a 5600,- v sezóně /noc 

Cena za polovinu objektu (apartmán A) -

Kč 3300,- Kč /noc

Minimální objednávka je tři noci!

Poplatek za energii zahrnuje spotřebu vody, plyn na ohřev teplé vody a plyn na vaření!

Změna cen energie vyhrazena. Cena může reagovat a abnormální růst cen plynu! 

Cena energií: ( pro rok 2022 v Kč)

                    1/2 objektu                celý objekt      

3 noci            Kč 1800,-                 Kč 2600,-

4 noci            Kč 2100,-                 Kč 3100,-

5 nocí            Kč 2400,-                 Kč 3800,- 

6 nocí            Kč 2700,-                 Kč 4100,-

7 nocí            Kč 3000,-                 Kč 4500,-                                              

Cena za Silvestrovský pobyt  Kč 4.500,-Kč/noc - Apartmán A (min. 4xnoc).

Cena za Velikonoční pobyt 3400,-/apartmán/noc , nebo cena za celý objekt 5600,- Kč /noc.

Za každou osobu která překročí kapacitu apartmánu (objektu) bude účtován poplatek 200,-/noc.

Úklid

Poplatek za úklid je 1.200,-Kč/apartmán. Ubytovaný uklidí kuchyňskou linku a umyje sporák, stáhne povlečení a prostěradla.

Povlečení

Povlečení vlastní nebo za poplatek  130,-Kč/ks. Povlečení zahrnuje povlak polštáře, přikrývky a prostěradlo. (V případě, že klient má vlastní povlečení tak od nás dostane zapůjčené prostěradlo za poplatek - 70,-Kč.Tento poplatek je povinný.)

Ceník dřeva na topení

Poplatek za dřevo do krbových kamen: Kč 2000,-/m3 (dle spotřeby) - orientační cena dřeva na topení je cca 100-200,-Kč na den a apartmán (záleží na klimatických podmínkách )

Poplatek za dřevo do pizza pece: Kč 2500,-/m3 (dle spotřeby)

Poplatek za dřevo na ohniště: Kč 1500,-/m3 (dle spotřeby)

Poplatek za dřevěné uhlí: Kč 50,-/pytel

Pes

Poplatek za psa (možno pouze v apartmánu A) - Kč 110,-/psa.

Při ubytování psa či psů může být požadován příplatek za dodatečný úklid ve výši  500,-Kč. Toto řešíme individuálně na dotaz.

Letní sezóna pro rok 2023 je  17.6.-3.9.

Záloha: 30% do 7 dnů od rezervace

            70% doplatek na místě        

Kauce při nástupu: Kč 3.000,-.

Stravování: vlastní

CELÝ OBJEKT JE NEKUŘÁCKÝ!!!!

Storno poplatky:

a) 30% z celkové ceny za pronájem při zrušení objednávky 90-61 dnů před nástupem.
b) 60% z celkové ceny za pronájem při zrušení objednávky 60-31 dnů před nástupem.
c) 100% z celkové ceny za pronájem při zrušení objednávky 30-0 dnů před nástupem.

Do celkové ceny za storno poplatky se započítává pouze holá cena za pronájem!

Pokud není individuálně domluveno jinak, tak začátek pobytu je v 17.00 a konec pobytu je v 10.00!

Tipy na výlet

Základní potraviny, supermarket, restaurace, kavárna, pošta bankomat (Sušice) 7 km, vyznačené turistické trasy v okolí, koupaliště/venkovní bazén, krytý bazén, sauna, tenisový kurt (Sušice) 7 km, jízda na koni v okolí, pronájem kánoí na Otavě 7 km, rybaření 7 km, les 50 m.

 1. Sušický vodní hrad - historické místo s krásnými zahradami.
 2. Kostel svatého Václava - krásný kostel v centru města.
 3. Muzeum Šumavy - muzeum s exponáty o historii a přírodě Šumavy.
 4. Sušická radnice - historická budova v centru města.
 5. Sušický pivovar - místo, kde se vaří místní pivo.
 6. Sušická synagoga - historická budova, nyní kulturní centrum.
 7. Zřícenina hradu Rabi - jedna z největších hradních zřícenin v České republice.
 8. Přírodní park Kochánov - krásný park pro pěší turistiku.
 9. Galerie U Zlatého lva - galerie moderního umění.
 10. Kino Sušice - místní kino s pravidelnými filmovými představeními.
 11. Pivnice U Kocoura - oblíbený místní pub.
 12. Sušický zámek - krásný zámek s parkem.
 13. Státní zámek Kašperk - krásný středověký hrad.
 14. Kostel svatého Jakuba - gotický kostel s nádhernými vitrážemi.
 15. Přírodní rezervace Boubínský prales - jedna z nejstarších přírodních rezervací v ČR.

Pokoje

Apartmán A

Maximální počet hostů: počet osob: 12 osob
Vstup, hala s odkládacími prostory. Velká společenská místnost s jídelním stolem pro 12 osob, ...
3300 Kč / noc

Apartmán B

Maximální počet hostů: počet osob: 12 osob
Vstup, hala s odkládacími prostory. Velká společenská místnost s jídelním stolem pro 12 osob, ...
3300 Kč / noc

Celý objekt

Maximální počet hostů: počet osob: 24 osob
Celková kapacita chaty je až pro 24 osob. Chalupa je rozdělena na dvě samostatné ubytovací ...
5300 Kč / noc

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 3 nocí

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre