Přidat ubytování
 • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Ústecký kraj – kouzlo severu České republiky

Ústecký kraj je fascinující oblastí České republiky, která nabízí širokou škálu zajímavostí pro turisty. Tato kouzelná severní část České republiky je domovem bohaté historie, krásné krajiny a mnoha fascinujících akcí. V Mostě se můžete těšit na dvoudenní Mosteckou slavnost, den otevřených dveří dopravního podniku a akce k výročí sboru dobrovolných hasičů. V Chomutově se koná Jirkovská hornická pouť a Rozloučení s létem, které přinášejí zábavu a tradice. V Teplicích se můžete zúčastnit Mariánských poutních slavností a Dnů evropského dědictví. V Ústí nad Labem si můžete užít únikovou hru v Severočeské vědecké knihovně.

Ústecký kraj je bohatý na historické památky, národní parky, přírodní rezervace a malebné krajinářské scenérie. Je to ideální místo pro dovolenou a relaxaci, ať už se rozhodnete pro ubytování v penzionech, hotelech nebo rekreačních domech. Přijďte a objevte kouzlo severu České republiky v Ústeckém kraji!

Kouzlo historických památek

Ústecký kraj je bohatý na historické památky, které odkazují na bohatou minulost této oblasti. Tyto památky jsou ideální pro milovníky kultury a historie, kteří se rádi ponoří do dávných časů a objevují tajemství minulých generací.

Mezi nejznámější historické památky v Ústeckém kraji patří například zámky a hrady, jako je například Hrad Střekov, který se nachází v blízkosti Ústí nad Labem. Tento impozantní hrad nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a svou romantickou atmosférou zaujme každého návštěvníka. Další významnou památkou je zámek Duchcov, který sloužil jako inspirace pro jednu z nejslavnějších českých literárních postav, Amálie z Donu.

K významným památkám patří také:

 • Zámek v Litoměřicích, který je jedním z nejvýznamnějších českých barokních staveb.
 • Katedrála svatého Štěpána v Litoměřicích, která je největším kostelem v České republice.
 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Teplicích, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších sakrálních staveb v kraji.

Výše uvedené památky jsou jen malou ukázkou toho, co Ústecký kraj nabízí. Každá z těchto památek má svůj unikátní příběh a zaujme svým neopakovatelným architektonickým stylem. Pokud se rozhodnete navštívit tento fascinující region, nezapomeňte si udělat čas na prohlídku těchto historických skvostů.

Památka Lokalita
Hrad Střekov Ústí nad Labem
Zámek Duchcov Duchcov
Zámek Litoměřice Litoměřice
Katedrála svatého Štěpána Litoměřice
Kostel Nanebevzetí Panny Marie Teplice

Ústecký kraj je domovem nádherných přírodních lokalit, které stojí za návštěvu a objevování. Tento malebný region nabízí pestrou paletu přírodních krás, které lákají návštěvníky z celé České republiky. Ústecký kraj je bohatý na národní parky, přírodní rezervace a malebné krajiny, které lákají turisty i milovníky přírody.

Jednou z nejkrásnějších lokalit v Ústeckém kraji je národní park České Švýcarsko. Tento úchvatný kout přírody je známý svými pískovcovými skalami, hlubokými kaňony a malebnými říčními údolími. Pro milovníky turistiky a horského cyklistiky je zde spousta tras a stezek, které nabízejí nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Další zajímavou lokalitou je přírodní rezervace Tisá, která je tvořena rozlehlými pískovcovými skalními útvary. Tisá je nejen rájem horolezců, ale také nabízí krásné výhledy do okolí a možnost procházek po malebných lesích a lukách.

Pro ty, kteří preferují vodní aktivity, je ideální volbou vodní nádrž Fláje. Toto jezero poskytuje možnosti koupání, vodních sportů a relaxace na pláži. Okolní krajinu lze objevovat při procházce po turistických trasách nebo při jízdě na kole.

Ústecký kraj je skutečně unikátním a kouzelným místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krásy tohoto regionu jsou nezapomenutelné a nabízejí nekonečné možnosti pro relaxaci, dobrodružství a objevování. Navštivte Ústecký kraj a nechte se okouzlit jeho jedinečnou atmosférou a krásou.

[Table]

Národní parky Přírodní rezervace Vodní aktivity České Švýcarsko Tisá Vodní nádrž Fláje

[/Table]

Mostecká slavnost

Mostecká slavnost je každoroční událostí, která přiláká tisíce návštěvníků z celého kraje i zahraničí. Tato slavnost, která se koná ve městě Most v Ústeckém kraji, přináší mnoho zábavy, tradice a kulturních aktivit. Je to největší a nejznámější akce v regionu, která oslavuje bohatou historii a kulturu tohoto fascinujícího kraje.

Během dvoudenní slavnosti si návštěvníci mohou užít pestrou paletu programu. Mohou se těšit na hudební vystoupení, folklorní tance, tradiční řemesla a gastronomii. Místní obyvatelé i návštěvníci mají možnost ochutnat místní speciality, jako jsou tradiční pokrmy a lokální produkty. Atmosféra je naplněná radostí, veselím a tradicemi, které oslavují místní dědictví.

Slavnost se také zaměřuje na rodiny a děti. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny různé atrakce a dětské programy, které je zábavnou formou seznamují s historií a tradicemi tohoto kraje. Celá akce je organizována s cílem zvýšit povědomí o bohaté historii a kultuře Ústeckého kraje a přinést nezapomenutelné zážitky návštěvníkům všech věkových kategorií.

Program Mostecké slavnosti

Den Aktivity
Sobota
 • Hudební koncerty s místními i mezinárodními umělci
 • Folklorní vystoupení a taneční show
 • Tradiční řemesla a ukázky místního řemeslného umění
 • Gastronomické stánky s regionálními specialitami
 • Dětské atrakce a programy
Neděle
 • Historické jízdy kočárem
 • Představení tradičních tanečních skupin
 • Prohlídky historických památek a muzeí v okolí
 • Gastronomické a řemeslné trhy
 • Závěrečný ohňostroj

Mostecká slavnost je nezapomenutelnou událostí, která propojuje tradici a zábavu. Je to jedinečná příležitost pro návštěvníky, aby prozkoumali bohatou historii a kulturní dědictví Ústeckého kraje, ochutnali místní speciality a zažili nezapomenutelné chvíle plné zábavy a radosti.

Jirkovská hornická pouť

Jirkovská hornická pouť je jedinečnou příležitostí pro návštěvníky poznat historii a tradice hornictví v Ústeckém kraji. Tato tradiční událost, která se koná v krásném městě Jirkov, přináší unikátní zážitky pro všechny návštěvníky. Hornictví má v tomto regionu dlouhou tradici a tato pouť je vynikající příležitostí prozkoumat tuto historii a zapojit se do tradičních aktivit.

Během Jirkovské hornické poutě se návštěvníci mohou těšit na různé atrakce a akce. Každoročně se koná průvod hornických oděvů a historických vozů, který připomíná bohatou historii hornictví v Ústeckém kraji. Kromě toho jsou k dispozici různá tradiční jídla a pití, která návštěvníci mohou ochutnat.

Jirkovská hornická pouť je také skvělým místem pro objevování řemesel a tradičních řemeslných výrobků. Návštěvníci mohou navštívit tradiční trhy a zakoupit si ručně vyrobené suvenýry a výrobky. Tato akce je také doplněna hudebními vystoupeními a různými zábavnými programy, které poskytují nezapomenutelnou atmosféru.

Datum Čas Aktivita
10. září 2021 10:00 – 18:00 Průvod hornických oděvů a historických vozů
11. září 2021 9:00 – 22:00 Tradiční trhy s řemeslnými výrobky
12. září 2021 14:00 – 20:00 Hudební vystoupení a zábavné programy

Návštěva Jirkovské hornické pouti je skvělým způsobem, jak prozkoumat bohatou historii a kulturu hornictví v Ústeckém kraji. Ať už jste milovník historie, tradičních řemesel nebo jen hledáte zábavu pro celou rodinu, tato událost vám určitě poskytne nezapomenutelný zážitek. Navštivte Jirkov a připojte se k oslavě hornictví a tradic v Ústeckém kraji!

Mariánské poutní slavnosti

Mariánské poutní slavnosti v Teplicích jsou každoročním setkáním věřících i turistů z celého kraje. Tato významná událost přináší nejen duchovní zážitek, ale také zábavu a tradiční folklórní programy. Poutníci se sjíždějí do Teplic, aby se zúčastnili vzácných slavností, které jsou věnovány Panně Marii.

Významné okamžiky poutních slavností

 • Vrcholným bodem Mariánských poutních slavností je slavnostní mše svatá, kterou celebrovanou biskupy a kněží.
 • Tradiční procesí ulicemi města je dalším důležitým okamžikem slavností. Věřící nesou sochy svatých a Panny Marie na různých vozidlech a vytvářejí tak jedinečný pohled.
 • V rámci slavností se také konají koncerty, folklórní vystoupení a podobné kulturní akce, které nabízejí zábavu pro návštěvníky.

Mariánské poutní slavnosti jsou nejen náboženskou událostí, ale také příležitostí k poznání kulturního dědictví tohoto regionu. Přijďte do Teplic a prožijte jedinečný zážitek plný víry, hudby a tradičních tradic.

Pořadí Datum Akce
1 15. srpna Slavnostní mše svatá
2 16. srpna Procesí ulicemi města
3 16. – 18. srpna Koncerty, folklórní vystoupení

Dny evropského dědictví – objevte historii a tradice Ústeckého kraje

Dny evropského dědictví jsou skvělou příležitostí pro návštěvníky, kteří si chtějí prohlédnout historické památky a tradice Ústeckého kraje. Tato událost, která se koná v Teplicích, nabízí možnost objevovat fascinující historická místa a zapojit se do různých aktivit a programů.

Historické lokality a tradice

Během Dnů evropského dědictví můžete navštívit různé historické památky a lokality v Ústeckém kraji. Mezi nejvýznamnější patří zřícenina hradu Střekov, která nabízí úchvatný výhled na řeku Labe a okolní krajinu. Další zajímavou lokalitou je Mariánská Týnice, která je jedním z nejstarších a největších poutních míst v České republice. Zde se každoročně konají slavnosti spojené s mariánským kultem a tradičními obřady.

Tradiční řemesla a folklór jsou také důležitou součástí Dnů evropského dědictví v Teplicích. Návštěvníci se mohou seznámit s tradičními řemeslnými technikami, jako je vyšívaní, sklářství nebo keramika. Místní folklórní skupiny pak předvádějí tradiční tance a písně, které vystihují bohatou historii a kulturu Ústeckého kraje.

Program a aktivity

Během Dnů evropského dědictví se koná bohatý program plný zajímavých aktivit. Návštěvníci mohou navštívit různé výstavy, přednášky a workshopy, které přibližují historii, umění a tradice Ústeckého kraje. V rámci programu jsou také pořádány prohlídky historických lokalit a památek, které umožňují návštěvníkům získat hlubší povědomí o bohaté historii tohoto regionu.

Datum Aktivita Místo
5. září Výstava historických fotografií Městské muzeum Teplice
6. září Workshop tradičního vyšívaní Regionální galerie Jirkov
7. září Prohlídka hradu Střekov Hrad Střekov

Dny evropského dědictví jsou skvělou příležitostí pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat historii, kulturu a tradice Ústeckého kraje. Tato událost nabízí nejen možnost objevovat fascinující památky, ale také aktivně se zapojit do programu a zažít atmosféru bohatého kulturního dědictví tohoto regionu.

Aktivity v Severočeské vědecké knihovně

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem nabízí návštěvníkům různé aktivity a zážitky, včetně únikových her a interaktivních výstav. Pro ty, kteří vyhledávají adrenalin a zábavu, jsou tu únikové hry, ve kterých se mohou návštěvníci pokusit dostat ven z hádanek a puzzlů v co nejkratším čase. To je skvělá příležitost pro rodiny, přátelé nebo kolegy, aby si vyzkoušeli týmovou spolupráci a logické myšlení. Jestliže jste dobrodružné povahy a rádi se zapojujete do interaktivních her, pak je tato aktivita pro vás ta pravá.

Knihovna také hostí různé interaktivní výstavy, které přinášejí novou perspektivu na svět vědy, kultury a historie. Tyto výstavy často kombinují umělecké prvky s edukací, aby návštěvníci mohli objevovat a prozkoumávat různá témata. To je skvělý způsob, jak trávit čas s rodinou a přáteli, a zároveň se přiučit něčemu novému. Ať už jste malí nebo velcí, pro každého je zde něco zajímavého k nalezení.

Ubytování v Ústeckém kraji

Pokud plánujete návštěvu Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem a hledáte ubytování v Ústeckém kraji, máte na výběr různé možnosti. V okolí najdete pokoje k pronájmu, které splňují různé potřeby a rozpočty. Od luxusních hotelů až po útulné penziony, existuje široká škála ubytování, které se přizpůsobí vašim preferencím. Takže si vyberte to, co vám nejvíce vyhovuje, a užijte si příjemný pobyt v Ústeckém kraji.

Typ ubytování Cena za noc
Hotel 1200 Kč
Penzion 800 Kč
Apartmán 1500 Kč
Rekreační dům 2000 Kč

Nezapomeňte si své ubytování rezervovat v dostatečném předstihu, neboť Ústecký kraj je oblíbenou turistickou destinací a kapacity mohou být omezené. Takže si zajistěte své pohodlné a příjemné ubytování a připravte se na nezapomenutelný pobyt v tomto fascinujícím regionu.

Rekreační zařízení v Ústeckém kraji

Ústecký kraj nabízí širokou škálu rekreačních zařízení, která Vám umožní vychutnat si klid a přírodu tohoto krásného regionu. Bez ohledu na to, zda hledáte útulný rekreační dům uprostřed malebné přírody nebo luxusní apartmán s výhledem na úchvatné hory, tento kraj má pro každého něco.

Jedním z populárních typů ubytování v Ústeckém kraji jsou rekreační domy. Tyto domy často poskytují veškeré pohodlí a vybavení, které potřebujete pro příjemný a komfortní pobyt. Můžete si užít soukromí rodinného domu a zároveň si vychutnat okouzlující okolní krajinu. Rekreační domy jsou ideální pro rodinné dovolené nebo romantické úniky.

Dalším možným ubytováním jsou apartmány. Ústecký kraj má mnoho luxusních apartmánů, které nabízejí moderní vybavení a krásný výhled na okolní přírodu. Pro ty, kteří hledají exkluzivní a pohodlné ubytování, jsou apartmány skvělou volbou.

Rekreační zařízení

Název Typ ubytování Lokalita
Chalupa U Lesa Rekreační dům Krušné hory
Apartmány Pod Lipami Apartmány České Středohoří
Rekreační dům U Vody Rekreační dům Lužické hory

Ať už se rozhodnete pro rekreační dům nebo apartmán, v Ústeckém kraji se můžete těšit na nezapomenutelný pobyt. Ubytování zde vám umožní objevovat krásy přírody, historie a kultury tohoto fascinujícího kraje.

Kulturní akce v Chomutově

Kulturní akce v Chomutově jsou skvělým způsobem, jak si užít atmosféru a hudbu tohoto zajímavého města. Chomutov, ležící v srdci Ústeckého kraje, je bohatý na kulturní dědictví a nabízí širokou škálu akcí a událostí pro návštěvníky všech věkových skupin. Nejenže se můžete těšit na koncerty a divadelní představení, ale také na festivalech, tradičních slavnostech a historických oslavách.

Chomutovský hrad

Jednou z hlavních atrakcí v Chomutově je Chomutovský hrad, který se táhne na okraji města a nabízí nádherný pohled na okolní krajinu. Tento historický hrad je důležitou památkou Ústeckého kraje a hostí různé kulturní akce, jako jsou výstavy, koncerty a divadelní představení. Pro milovníky historie a architektury je návštěva hradu v Chomutově nezapomenutelným zážitkem.

Festival Chmelnice

Mezi nejpopulárnější kulturní akce v Chomutově patří Festival Chmelnice. Tento hudební festival přináší každý rok do města špičkové hudební skupiny z různých žánrů. Od rocku až po elektronickou hudbu si každý návštěvník najde něco, co mu poskytne nezapomenutelný zážitek. Festival Chmelnice je skvělou příležitostí k setkání s dalšími milovníky hudby a prozkoumání místní kultury v energické atmosféře.

Léto v parku

Během letních měsíců se v Chomutově koná činnost „Léto v parku“, která přináší zábavu, hudbu a kulturní akce do místních parků. Tato událost je oblíbená mezi místními obyvateli i návštěvníky, kteří si mohou vychutnat pikniky, koncerty, divadelní představení a mnoho dalšího. „Léto v parku“ je skvělý způsob, jak strávit příjemný letní den v přírodě a relaxovat v krásném prostředí města.

Datum Akce
5. července Koncert skupiny Čechomor v Chomutovském parku
12. července Taneční představení „Viva La Dance“ ve Stadionovém parku
19. července Kulturní festival s místními umělci v Městském parku

Naposledy, ale ne nejméně důležité, kulturní akce v Chomutově přináší výjimečnou příležitost pro místní obyvatele i turisty, aby se ponořili do místní kultury, poznali zajímavé lidi a prozkoumali bohaté kulturní dědictví Ústeckého kraje. Ubytování v Chomutově je snadno dostupné, ať už jde o hotely, penziony nebo ubytování v soukromí. Pokud se chystáte navštívit Ústecký kraj, nezapomeňte si naplánovat návštěvu kulturních akcí v Chomutově a zažít jedinečnou atmosféru tohoto fascinujícího města.

Rozloučení s létem

Rozloučení s létem je akce, která přináší zábavu, hudbu a nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky. Tato událost se koná každoročně v Ústeckém kraji a symbolicky ukončuje letní sezónu. V tento den se město promění v pestré a živé místo plné kulturních programů a aktivit.

Během Rozloučení s létem si návštěvníci mohou vychutnat koncerty různých hudebních žánrů, od folku až po rock. Scény jsou rozmístěny po celém městě, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru a umožňuje návštěvníkům objevovat různé hudební styly.

Navíc jsou k dispozici různé aktivity pro rodiny s dětmi, jako jsou workshopy, divadla a atrakce. Děti se tak mohou zapojit do různých her a kreativních činností, zatímco dospělí si užívají atmosféru a kouzlo dne.

Program Rozloučení s létem

Čas Aktivita
15:00 Koncert: Místní folková skupina
16:30 Taneční workshop
18:00 Koncert: Rocková kapela The Rebels
20:00 Taneční vystoupení: Street Dance Crew
21:30 Hlavní koncert: Hvězdná zahraniční kapela

Rozloučení s létem je skvělou příležitostí pro všechny, kteří si chtějí užít poslední letní dny v Ústeckém kraji. Je to ideální příležitost k setkání s přáteli, objevování nových hudebních žánrů a prostě užití si zábavu. Takže nezapomeňte si rezervovat ubytování v Ústeckém kraji, zavítat na Rozloučení s létem a prožít nezapomenutelný zážitek. Ubytování Ústecký kraj nabízí různé možnosti, včetně penzionů a hotelů, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek po dni plném zábavy.

Závěr

Ústecký kraj je fascinujícím regionem, který nabízí bohatou historii, přírodní krásy a kulturní akce, které stojí za prozkoumání. V této oblasti se nachází několik zajímavých akcí a událostí, které se konají po celý rok.

V Mostě se každoročně koná dvoudenní Mostecká slavnost, která přináší zábavu a tradice. Tento festival je jednou z největších a nejznámějších akcí v regionu. Další událostí je den otevřených dveří dopravního podniku, který představuje historii místní dopravy a nabízí možnost prohlídky vozidel. K výročí sboru dobrovolných hasičů se koná akce s ukázkami jejich práce a soutěžemi pro děti.

V Chomutově se pak každý rok koná Jirkovská hornická pouť, která přináší zábavu, hudbu a folklór spojený s hornickou tradicí. V rámci této akce se konají různé soutěže a ukázky tradičního řemesla. Na konci léta se v Chomutově koná i Rozloučení s létem, které nabízí koncerty, divadelní představení a další speciální programy pro návštěvníky.

V Teplicích se pořádají Mariánské poutní slavnosti, které jsou jednou z nejvýznamnějších událostí v regionu. Tyto slavnosti přinášejí poutní průvody, koncerty, divadelní představení a tradiční jarmarky. Další zajímavou akcí jsou Dny evropského dědictví, které se konají v Teplicích a umožňují návštěvníkům objevovat historické památky a tradice regionu.

V Ústí nad Labem je pak možnost zažít netradiční zážitky v Severočeské vědecké knihovně. Knihovna nabízí různé aktivity pro veřejnost, jako jsou únikové hry a workshopy. Tato moderní knihovna je ideálním místem pro strávení příjemného odpoledne.

Celkově lze říci, že Ústecký kraj je fascinujícím regionem, který nabízí bohatou historii, přírodní krásy a kulturní akce, které stojí za prozkoumání. Pokud hledáte ubytování v Ústeckém kraji, můžete vybírat z různých možností, jako jsou penziony, hotely a rekreační domy. Navštivte Ústecký kraj a objevte jeho kouzlo!

Ubytování Středočeský kraj Předchozí příspěvek
Uvolněte se v srdci Čech – Středočeský kraj
Ubytování Zlínský kraj Následující příspěvek
Najděte svou ideální dovolenou – Zlínský kraj.

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.