Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Vysokohorská turistika v České republice

Dnes se společně vypravíme na kouzelnou cestu do světa českých hor. Představte si, že jste právě vstoupili do malebného obrazu, kde se před vámi rozprostírá nádherná panorama zelených vrcholků, tajemných lesů a krásných údolí. To je právě kouzlo českých hor, které každoročně lákají tisíce turistů z celého světa. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství, krásy a klidu!

České hory nabízejí nespočet možností pro vysokohorskou turistiku. Ať už jste začátečník nebo zkušený horolezec, určitě si přijdete na své. Nejvyšší pohoří České republiky, Krkonoše, je jako stvořené pro ty, kteří hledají opravdové výzvy. Své síly můžete změřit na nejvyšší hoře Česka – Sněžce, která dosahuje výšky 1 602 metrů nad mořem. Při výstupu na Sněžku se můžete těšit na úchvatné výhledy, které vám doslova vezmou dech.

Krkonoše, České Švýcarsko, nebo Šumava?

Krkonoše ale nejsou jediným pohořím, které stojí za návštěvu. Co takhle vydat se do Českého Švýcarska a prozkoumat jeho tajemné skalní město? Tato oblast je známá svými pískovcovými skalami, které tvoří neuvěřitelné útvary a jeskyně. Zde si můžete vyzkoušet i lezení na skále nebo se projít po naučných stezkách, které vás provedou malebnou krajinou plnou zeleně a klidu.

Jestliže dáváte přednost klidnější turistice, určitě navštivte Šumavu. Toto rozsáhlé pohoří nabízí nádherné lesy, louky a rašeliniště, které jsou ideální pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. V Šumavě najdete také nespočet malebných vesniček a chat, kde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni a užít si odpočinek po náročném dni.

Hranice České republiky, Slovenska a Polska

Povídání o českých horách by nebylo kompletní bez zmínky o Beskydech. Toto pohoří, které se rozkládá na hranicích České republiky, Slovenska a Polska, je jako stvořené pro rodinnou dovolenou. Beskydy nabízejí několik turistických tras s různými obtížnostmi, takže si zde každý najde to své. A pokud jste unaveni z procházek po horách, můžete navštívit jedno z místních muzeí nebo se zúčastnit tradičních beskydských slavností.

A teď si představte, že jste právě zdolali jeden z vrcholků českých hor. Stojíte na vrcholu a pod vámi se rozprostírá úžasná krajina plná zeleně, lesů a skal. V dáli vidíte další vrcholky hor, které vás lákají k dalším dobrodružstvím. Cítíte vůni borovic a slyšíte šumění větru ve větvích stromů. To je pocit svobody a radosti, který vám české hory mohou nabídnout.


Tak co říkáte, milí čtenáři? Není čas vydat se na dobrodružství do českých hor?

V České republice se nachází několik pohoří, mezi nejznámější patří:

1. Šumava – rozkládá se na jihozápadě ČR a zasahuje i do Německa (Bavorský les). Nejvyšší horou je Plechý vrch n. m.).

2. Krkonoše – nejvyšší pohoří v ČR, leží na severovýchodě země na hranici s Polskem. Nejvyšší horou je Sněžka (1603 m n. m.).

3. Jeseníky – rozkládají se na severovýchodě ČR a zahrnují Hrubý Jeseník a Nízký Jeseník. Nejvyšší horou je Praděd (1492 m n. m.).

4. Jizerské hory – leží na severu ČR na hranici s Polskem. Nejvyšší horou je Smrk (1124 m n. m.).

5. Krušné hory – táhnou se podél severozápadní hranice ČR s Německem. Nejvyšší horou je Klínovec (1244 m n. m.).

6. Orlické hory – nachází se na severovýchodě ČR u hranic s Polskem. Nejvyšší horou je Velká Deštná (1115 m n. m.).

7. Beskydy – leží na východě ČR a zahrnují Moravskoslezské Beskydy, Javorníky a Bílé Karpaty. Nejvyšší horou je Lysá hora (1323 m n. m.).

8. České středohoří – rozkládá se v severní části ČR. Nejvyšší horou je Milešovka (837 m n. m.).

9. Pálava – nachází se na jihu Moravy a je součástí Mikulovské vrchoviny. Nejvyšší horou je Děvín (550 m n. m.).

10. Vysočina – leží mezi Čechami a Moravou, zahrnuje Žďárské vrchy, Křižanovskou vrchovinu a Jihlavské vrchy. Nejvyšší horou je Devět skal (836 m n. m.).

Následující příspěvek
Co se skrývá v Jihočeském kraji

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.