Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Nejlepší turistické destinace v Česku 2023

Každý rok přitahuje cestování v České republice nepřeberné množství cestovatelů, toužících objevit turistické destinace v Česku plné historie, kultury a přírodních krás. Ať už máte v oblibě objevování starobylých hradů, toulky rozsáhlými lesy či relaxaci ve wellness centrech, Česká republika nabízí perfektní mix pro všechny turisty.

Prozkoumejte s námi nejlepší místa pro turisty v Česku, která zdobí naši zemi a každým rokem se pyšní vyšší návštěvností. Chystáte-li se na dovolenou a láká vás turistika v Česku, nechte se inspirovat a vydejte se na cesty po jedinečných výletech v Česku, které se vám navždy vryjí do paměti.

turistické destinace v Česku

Rozmanité možnosti cestování v České republice

Váš turistický průvodce tentokrát směřuje do srdce Evropy, kde na vás čekají nezapomenutelná turistická města v Česku. Ať už vás láká fascinující minulost, nebo toužíte objevit přírodní divy, vaše cesty vás mohou dovést do magické Prahy, kde historické památky v Česku ožívají v taktovce moderní doby.

Nenechte si ujít Český Krumlov, jenž očaruje každého návštěvníka. Je to město, jako živé plátno, kde každá ulička, zákoutí a štíty domů šeptají příběhy minulých století. Jsou to právě taková turistická města v Česku, které zanechávají nejhlubší stopy v paměti cestovatelů.

Pro příznivce aktivního odpočinku představují Jeseníky pravé eldorádo. Obklopeni zelení a s výhledem na poklidné vrcholky, můžete nabrat energii v termálních lázních, nebo se vydat na výlet do tajemného světa Moravského krasu. Zde, pod zemí, se skrývají křišťálové památky v Česku, kde stále slyšíte kapek vody odvádějící svou nekonečnou práci.

Jižní Morava pak zve všechny, kteří chtějí prozkoumat spojení kultury a vinic, kde se turistické atrakce v Česku plně prolínají s požitkem z místních vín a folklorních slavností. Turistické tipy pro Česko zde nutně obsahují ochutnávku vína v tradičních sklepech obklopených vinohrady, jež jsou rozprostřené jako zelený koberec pod sluncem.

Turistické destinace v Česku přitažlivé pro všechny typy dovolené

Rozmanitost České republiky se odráží v bohatství volnočasových aktivit, které z ní dělají ideální místo pro nezapomenutelnou dovolenou. Ať už hledáte relaxaci, adrenalin, nebo poznání historických skvostů, zde najdete to pravé místo pro vaše plány.

Odpočinkový turismus a wellness

Pro ty, kteří si přejí utéct od každodenního stresu a nabrat novou energii, wellness centra v Česku a lázně v Česku nabízejí širokou škálu procedur a terapií. Představte si klidné dny strávené v luhačovických minerálních lázních nebo příjemné odpoledne v Aquaparku Olešná, kde rodinná zábava čeká na každém kroku.

Relaxační dovolená v Česku

Aktivní dovolená a adrenalinové sporty

Pro milovníky vzrušení a aktivního životního stylu poskytuje adrenalinové sporty v Česku a outdoorové aktivity v Česku dokonalý mix. Krkonošské stezky volají po horolezeckých výpravách, zatímco šumavské cesty lákají na jízdu na kole nebo pěší turistiku. Pro fanoušky vodních sportů nabídne Lipno řadu atrakcí, stejně jako golfové hřiště a pivní lázně v Beskydech zaženou nudu a dopřejí nevšední zážitky.

Kulturní a historické poznání

Historické pamětihodnosti a rozmanitá historie České republiky jsou otevřeny všem, kteří se chtějí ponořit do kulturního bohatství země. Města jako Třebíč nebo Telč s jejich památkami zapsanými na seznam UNESCO představují vrcholy kulturních zážitků v Česku. Pražský hrad a Karlův most přitom zůstávají nepřehlédnutelnými dominantami, které v sobě ukrývají stovky let dějin a umění.

Přírodní krásy České republiky a tipy na výlety

Česko je země s rozmanitou a čarovnou přírodou, která každoročně přitahuje tisíce milovníků turistiky a přírody. Každý region má své unikátní přírodní krásy a skvosty, které si zaslouží být objeveny. Níže vám představíme několik míst, která nesmí chybět na seznamu vašich cestovatelských plánů.

Kouzlo Šumavy a Krkonoš

Objevte Šumavu a Krkonoše, horské oblasti v Česku označované za koruny české přírody. V Šumavě se můžete oddávat pěší turistice a nasávat atmosféru rozlehlých lesů a krystalických jezer. Krkonoše vám zase nabídnou zapomenuté pohádkové polany, čistý horský vzduch a nezapomenutelné výhledy z četných rozhleden.

Klidné kouty přírodních rezervací, jako je Český ráj

Český ráj je synonymem pro klidná místa v Česku. Tato chráněná krajinná oblast, známá svými jezírky, skálami a hřbety, je ideálním útočištěm pro každého, kdo hledá únik od shonu městského života. Při procházkách můžete obdivovat úchvatné skalní města a nechat si vzít dech historickými hrady, které jsou jeho součástí.

Rašeliniště a horské oblasti Jeseníků

V Jesenících vás uchvátí rozsáhlá rašeliniště v Česku a panenské lesy, které jsou domovem vzácných druhů flóry a fauny. Rašeliniště Rejvíz a malebné vrcholky Jeseníků jsou jako stvořené pro poutavé výlety a aktivní odpočinek uprostřed neporušené přírody.

Jak vidíte, možnosti, kde zažít nezapomenutelné momenty a objevovat přírodní krásy České republiky, jsou nesčetné. Plánování výletů do těchto regionů může být vzrušujícím dobrodružstvím samo o sobě a skutečným obohacením vašich cestovních zážitků. Ať už objevujete rozsáhlou divočinu Šumavy, romantické rokle Českého ráje nebo horské vápence a rašeliniště Jeseníků, každý krok vás přivede blíže k pochopení, proč jsou přírodní krásy České republiky opravdu výjimečné.

Turistické destinace v Česku: Historické perly a památky

Když se řekne historické perly Česka, mnoha lidem se vybaví především Pražský hrad, který dominuje metropoli a každoročně přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Tato architektonická majestátnost však není jedinou turistickou památkou v Česku, která stojí za pozornost. Milovníci historie a umění by neměli přehlédnout Karlštejn, majestátní hrad postavený císařem Karlem IV., který se vypíná nad stejnojmennou obcí a ukrývá poklady českých korunovačních klenotů.

Kutná Hora je další destinací, kde na vás dýchne atmosféra středověku. Toto bývalé stříbrné město je dnes známé především díky Svatojánskému kostelu, který je skutečným uměleckým dílem, a úchvatné kostnici, která je unikátní ve středoevropském měřítku. Na seznamu unikátních památek v Česku pak nesmíme zapomenout na Telč, často označovanou za nejhezčí město v republice díky svému idylickému náměstí obklopenému renesančními a barokními domy.

Ať již se rozhodnete pro návštěvu Prahy, romantický Karlštejn, duchovní centrum Kutné Hory, či malebnou Telč, vždy vás zde čekají nezapomenutelné chvíle. Každé z těchto míst je živým důkazem bohaté české historie a kultury, které jsou cenným dědictvím pro současné i budoucí generace. Při plánování cesty do těchto historických skvostů si načerpejte inspiraci a připravte se na cestu plnou objevů a fascinujících zážitků.

kulturní památky v česku Předchozí příspěvek
Průvodce kulturními památkami v Česku
Následující příspěvek
Navštivte nejlepší historická místa v Česku

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.