Přidat ubytování
 • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Rezervovat ubytování
Cena již od: 13000 Kč
Objekt/týden

Rezervace ubytování

Napište majiteli

4
Počet lůžek
2
Celkem pokojů
158
Ročně spokojených zákazníků

Popis ubytování

Chalupa Melody se nachází na hranicích lounského a rakovnického okresu, na okraji obce Velká Černoc uprostřed chráněné krajinné oblasti Džbánsko. Tato malá vesnice, obklopená malebnou přírodou, nabízí klidné prostředí daleko od ruchu velkých měst. Na Džbánsko dále navazují krajinné oblasti Křivoklátsko a České středohoří.

Venkovská chaloupka Melody je vybavena v klasickém českém venkovském designu a stojí v malebné lokalitě na okraji lesa nad vesnicí, odkud se naskýtají krásné výhledy na okolní lesnatou krajinu a lze zahlédnout nedaleký rybník. Ubytování je přístupné po celý rok a je ideální jak pro letní dovolené s rodinou nebo pro samostatně cestující, tak pro strávení příjemných víkendů od jara až po zimu.

V okolí obce je možné najít i několik malých rybníků, které jsou nejen pěkným doplňkem krajiny, ale také slouží jako místa pro rybolov a relaxaci. Pro návštěvníky doporučujeme především procházky po okolních polních cestách a lesních stezkách, kde můžete vychutnat klid a ticho přírody. Pro ty, kteří hledají kulturní zážitky, může být zajímavá návštěva blízkých historických památek nebo kulturních akcí v okolí.
Pokud máte rádi aktivní odpočinek, můžete se věnovat cyklistice na dobře značených cyklostezkách nebo si připravit piknik u jednoho z rybníků. V lese, vzdáleném jen pár desítek metrů je možné houbaření a sběr borůvek.
Pro lyžování a jiné zimní sporty můžou návštěvníci vyhledat lyžařská střediska v Krušných horách, která jsou dostupná autem.

Popis ubytování

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 1 až 4 osoby ve 2 pokojích (ložnice, obývací pokoj).

Ložnice a pokoje:
Chalupa má ložnici (dvoulůžková, skříně, konferenční stolek) a obývací pokoj/ložnici (2lůžka, konferenční stolek, TV). Ložnice a obývací pokoj mají oddělený vchod ze síně.

Sociální zařízení:
Chaloupka má koupelnu s WC, umývadlem a sprchovým koutem.

Vytápění:
Vytápění objektu je tepelným čerpadlem a krbem.

Doprava, parkování:
Obec Velká Černoc se nacházi jen 5km od silnice E48 Praha - Karlovy Vary, odbočka na Svojetín (od Prahy) či Hořesedly (od Karlových Varů). Chalupa se nachází nad vsí na okraji obce asi 200m od návsi. Parkování je přímo u chalupy na vlastním pozemku.

Stravování
Plně vybavený kuchyňský kout pro vlastní vaření. Nejbližší restaurace je v rodinném pivovaru Mutějovice, dále "Šustna" v Krupé, restaurace Penzionu Leon Nesuchyně a U lípy v Krušovicích, vše do 10 min od chalupy.

Vybavení

V přízemním domku je stylově ve dřevě zařízená jídelna s krbem a plně vybaveným kuchyňským koutem (chladnička, kombinovaný el. sporák s troubou, kuchyňská linka s dřezem a studenou a teplou vodou, varná konvice, nádobí. Pro vlastní vaření je možnost nákupu širokého sortimentu potravin a polotovarů v místní samoobsluze na návsi.

Na kuchyň navazuje obývací pokoj stylově zařízený pro relaxování a odpočinek. Též v ložnici je kromě lůžek konferenční stolek. U chalupy je přistřešené zahradní posezení s přenosným grilem a v blízkosti chalupy na okraji louky je ohniště pro opékání špekáčků či grilování s výhledem na okolní lesy, chmelnice a pastviny se skotem.

Vinný sklípek

Milovníci odpočinku a dobrého vína si jistě přijdou na své, když budou mít možnost trávit čas v soukromém vinném sklípku, který se nachází na svahu nedaleko chalupy. Tento sklípek je schopen pojmout až dvacet návštěvníků a vyznačuje se rustikálním interiérem s masivním dubovým stolem, sezením na lavičkách a židlích, a také domácím barem. Je to ideální místo pro oslavu Nového roku nebo pro neformální setkání s přáteli či pracovními kolegy venku ve vřelé atmosféře.

CENÍK PRO VINNÝ SKLÍPEK
společnost
do 4 osob 2.000,- Kč/24 h - Silvestr 4.000,-Kč/24 h
4 - 8 osob 4.000,- Kč/24 h dohodou
8 - 12 osob 6.000,-Kč/24 h dohodou

Cena nezahrnuje ubytovaní. Sklípek je pouze pro hosty chalupy.

Kompletní ceník

Kapacita 1 až 4 osoby - 2 ložnice
Letní sezóna: 16.6.-30.9.
Zimní sezóna: 1.12.-19.3.
Minimální délka ubytování 3 noci.

Ceny za týden za celou chalupu
Zimní sezona: dohodou
Letní sezona: 13000 Kč
Mimo sezonu: dohodou

Cena za víkend za celou chalupu
Zimní sezona: 4000 Kč
Letní sezona: 5000 Kč
Mimo sezonu: 4000 Kč

Vánoce 2024 - máme ještě volno
6000 Kč
Silvestr 2024 - máme ještě volno
8000 Kč
Příjezd běžně mezi 14-16hod/odjezd do 10h, jinak možno dohodou. Víkendové pobyty dohodou.
Jarní prázdniny 2024 - obsazenost dle kalendáře
8000 Kč
Velikonoce 2024 - rok 2024 obsazen
6000 Kč

Informace a poplatky

Provoz celoročně. Možnost ubytování též na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty.
Závazná rezervace se provádí složením zálohy, výše zálohy je obvykle 50% z ceny pobytu nebo dohodou, možno převodem na účet nebo poštovní poukázkou. Doplatek je splatný při předání klíčů a chalupy na počátku pobytu.
Mimo ceny pobytu si rekreanti hradí pouze spotřebu el. energie dle elektroměru a poplatek za odpad 100,- Kč.

Kauce v letním období je 2.000,- Kč/rodina nebo 2.500,- Kč/skupina osob 15 - 35 let 500,- Kč/1 osoba. Je splatná při příjezdu a vratná v plné výši při řádném ukončení rekreace a předání poklizeného a nepoškozeného objektu.
V zimním (topném) období je kauce domluvena dle délky pobytu, minimálně 3000,- Kč.

Letní sezóna - pobyty v termínu od 16.června do 30.září

Tipy na výlet
 1. Návštěva místního kostela: Prozkoumejte architekturu a historii místních sakrálních staveb.

 2. Procházky po naučných stezkách: Objevte místní flóru a faunu a dozvíte se víc o historii a přírodě oblasti.

 3. Cykloturistika: Využijte místní cyklostezky pro průzkum okolní krajiny.

 4. Rybaření: Porelaxujte u jednoho z blízkých rybníků a užijte si rybaření.

 5. Přírodní koupání: u Rakovníka (15min),  v Jesenicích (30min). Pro děti je možno přivézt vlastní nafukovací bazének.

 6. Bazény: Městské koupaliště v Žatci - nově opravený areál na okraji Žatce, krytý bazén v Rakovníku a dále Klůček - koupaliště u lesa s občerstvením a soc. zázemím.

 7. Kulturní a historické:

  Směrem na jihovýchod se nachází hrad Křivoklát a dále pak Karlštejn a Koněpruské jeskyně s malebnými krápníkovými útvary.

  Zámek Krásný Dvůr s nejrozlehlejším anglickým parkem ve střední Evropě. Zámek je vyhledáván filmaři, natáčelo se zde několik pohádek a filmů, mimo jiné též známí "Básníci", pořádají se zde koncerty vážné hudby a další kulturní a společenské akce. Krásné posezení ve stylové zámecké kavárně - vinárně.

  Nedaleko Velké Černoce se nachází také zámek Stekník (Žatecko) a zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun.

   

  Raritou je Chrám chmele a piva a Chmelařské muzeum v Žatci - největší muzeum tohoto druhu na světě se stylovou restaurací - jen 16km od chalupy ve Velké Černoci.

  Rozsáhlé muzeum historických lokomotiv a exkluzivní muzeum historických amerických automobilů v Lužné u Rakovníka je též jen 20km od obce Velká Černoc.

  Na výlety pro vstup na památky Severozápadních Čech (Dolního Poohří) je možno zakoupit v info centrech velmi výhodnou několikadenní 4K kartu.

 8. Kulturní a společenské akce: Podívejte se na akce jako jsou festivaly, jarmarky nebo koncerty v regionu.

 9. Pěší turistika: Vydejte se na turistické výlety po okolních lesích a mírně kopcovitých terénech.

 10. Sběr hub nebo lesních plodů: V sezóně se vydejte do lesa na sběr hub nebo borůvek a jiných lesních plodů.

 11. Zimní sporty:

  Sjezdovky Klínovec a Boží Dar v Krušných horách jsou vzdálené pouze 50km. V blízkosti chalupy jsou mírné stráně, vhodné pro sáňkování a lyžování dětí, v okolí obce jsou pěkné terény na běžky lesními cestami.

Volné termíny

Vyžaduje minimální délku pobytu 3 nocí

Váš e-mail je u nás v bezpečí.

Ubytování v okolí

Doporučujeme tato ubytování