Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení

Nejlepší ubytování, která Moravskoslezský kraj nabízí.

Moravskoslezský kraj nabízí širokou škálu skvělých možností ubytování pro turisty. Tento krásný kraj ležící v srdci České republiky je domovem několika nezapomenutelných míst, která stojí za návštěvu. Najdete zde rozmanité typy ubytování s ohledem na vaše preference a potřeby.

Pokud hledáte místo s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi, pak byste neměli vynechat Dolní oblast Vítkovice. Toto kouzelné místo je nejnavštěvovanějším místem v kraji a nabízí fascinující památky, zajímavé historické okamžiky a aktivní zážitky pro turisty.

Když budete toužit po přírodním koupání a procházkách v malebné přírodě, rozhodně byste měli navštívit zatopený lom Kurovický lom. Zde se můžete těšit na osvěžující koupání v unikátním prostředí a pozorování vzácné flory a fauny, kterou lom hostí.

Pro milovníky vodních radovánek představuje jezero Milada pravý ráj. Toto malebné jezero je často přezdíváno „mořem u Ústí nad Labem“ a nabízí širokou škálu vodních aktivit pro návštěvníky. Zde si můžete užít relaxaci na pláži, vodní sporty nebo jen tak pozorovat krásu okolní přírody.

Pro ty, kteří milují hudbu a kulturní akce, je nejlepším časem k návštěvě Colours of Ostrava, jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů v České republice. Tento festival se koná v historické Dolní oblasti Vítkovice a přináší nejlepší světové umělce různých žánrů. Tady se můžete potápět do atmosféry energie a dobré hudby.

Moravskoslezský kraj také spolupracuje s polskými vojvodstvími a přináší různé projekty spojené s průmyslovým dědictvím. Můžete se těšit na výměnu zkušeností a společné aktivity, které obohacují kulturní krajinu tohoto regionu.

Přestože pandemie měla dopad na cestovní ruch, návštěvníci se vrací do Moravskoslezského kraje v rekordních počtech. Turisté si opět užívají krásy tohoto regionu a objevují jeho skryté poklady.

Ubytování v Moravskoslezském kraji

V Moravskoslezském kraji najdete mnoho různých měst a obcí, které nabízejí skvělé možnosti ubytování pro turisty. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet, tento region poskytuje širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí každého návštěvníka.

Jedním z nejvíce vyhledávaných míst je Ostrava, která jako hlavní město Moravskoslezského kraje nabízí široký výběr hotelů, penzionů a apartmánů. Navštívit můžete také města jako Opava, Karviná, Havířov, Frýdek-Místek nebo Třinec, která mají také skvělé možnosti ubytování pro turisty. V těchto městech najdete od luxusních hotelů až po levnější penziony a apartmány.

Dále můžete vyrazit do přírody a ubytovat se v blízkosti Dolní oblasti Vítkovice, která je nejnavštěvovanějším místem v kraji. Toto industriální dědictví se proměnilo v moderní centrum s kulturními a sportovními akcemi. Pokud preferujete přírodní koupání a unikátní floru a faunu, pak vás jistě potěší zatopený lom Kurovický lom. Toto místo nabízí nejen osvěžující možnost koupání, ale také skvělé přírodní scenérie.

Pro ty, kteří hledají rekreační aktivitu u vody, je tu jezero Milada. Toto jezero je známé svými vodními sporty a krásami. Nezapomeňte také navštívit různé festivaly, které se konají v Moravskoslezském kraji. Mezi nejznámější patří festival Colours of Ostrava, který každý rok přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Výběr ubytování v Moravskoslezském kraji

Při výběru ubytování v Moravskoslezském kraji si můžete vybírat mezi různými cenovými kategoriemi a typy ubytování. Luxusní hotely vám nabídnou komfort a vysokou úroveň služeb, zatímco levnější penziony a apartmány jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem.

Ubytování v blízkosti festivalů vám umožní plně vychutnat kulturní atmosféru a přítomnost hudebních špiček. Spolupráce Moravskoslezského kraje s polskými vojvodstvími přináší možnost objevovat průmyslové dědictví a projekty, které spojují historii s moderním uměním a kulturou.

Město Ubytování
Ostrava Hotely, penziony, apartmány
Opava Penziony, apartmány
Karviná Hotely, penziony
Havířov Penziony, apartmány
Frýdek-Místek Hotely, penziony, apartmány
Třinec Hotely, penziony, apartmány

Levné ubytování v Moravskoslezském kraji

Pokud hledáte levné ubytování v Moravskoslezském kraji, existuje mnoho možností, které vám umožní užít si pohodovou dovolenou bez přeplatků. Tento region nabízí širokou škálu cenově dostupných ubytovacích zařízení, která splní potřeby cestovatelů s menším rozpočtem. Bez ohledu na to, zda preferujete hotel, penzion, nebo pronájem soukromého bytu, určitě najdete možnost, která vám vyhovuje.

Při hledání levného ubytování v Moravskoslezském kraji se rozhodně vyplatí zvážit nejdříve své preference. Pokud upřednostňujete levnější možnosti, můžete se zaměřit na ubytování mimo centra měst. V oblastech jako Ostrava, Opava, Karviná, Havířov, Frýdek-Místek a Třinec existuje mnoho cenově dostupných možností. Většina těchto ubytovacích zařízení nabízí základní vybavení a příjemné prostředí za dostupné ceny.

Pro ty, kteří preferují turistiku nebo přírodu, jsou k dispozici také levné chaty a chalupy. Tato ubytování v horských oblastech Moravskoslezského kraje nabízejí útulnost, klid a krásný výhled na okolní přírodu. Můžete si tak vychutnat čerstvý vzduch, tůry po okolních lesích a relaxovat daleko od ruchu městského života.

Tipy na levné ubytování v Moravskoslezském kraji:
Hotel Sport – Nabízí pohodlné ubytování za přijatelné ceny v centru Ostravy.
Penzion U Vodopádu – Tento penzion v Opavě nabízí příjemný pobyt a moderní pokoje za dobrou cenu.
Apartmány Havířov – Nabízejí prostorné apartmány s vlastní kuchyňkou v Havířově za přijatelné ceny.

Pokud se vydáte na cestu do Moravskoslezského kraje a hledáte levné ubytování, nemusíte se bát, že byste museli sáhnout hluboko do peněženky. Nabídka cenově dostupného ubytování je bohatá a zaručuje pohodovou dovolenou bez přeplatků. Vyberte si variantu, která vám nejlépe vyhovuje, a užijte si krásy tohoto regionu.

Luxusní ubytování v Moravskoslezském kraji

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování v Moravskoslezském kraji, existují stylové a elegantní hotely a resorty, které splní jejich každé přání. Moravskoslezský kraj nabízí širokou škálu možností pro náročné hosty, kteří touží po vynikajícím komfortu a prvotřídním servisu.

Nejlepší luxusní hotely a resorty v Moravskoslezském kraji

V regionu se nachází několik luxusních ubytovacích zařízení, které se pyšní nejen svými prvotřídními službami, ale také jedinečnou atmosférou a krásným designem. Mezi nejznámější patří pětihvězdičkové hotely s wellness centry a bazény, které nabízejí kompletní relaxaci a regeneraci pro návštěvníky.

V těchto luxusních zařízeních se hosté mohou těšit na prostorné a elegantně zařízené pokoje s veškerým moderním vybavením. Restaurace pak lákají na vynikající gastronomické zážitky s nabídkou vyhlášených regionálních specialit i mezinárodních kulinářských lahůdek. Kromě toho mohou hosté využít také wellness centra, fitness centra, soukromé lázně, golfová hřiště a mnoho dalšího, co přispívá k jejich dokonalému pobytu.

Seznam luxusního ubytování v Moravskoslezském kraji

Hotel/Resort Adresa Rating
Hotel Elegance Ostrava 5 hvězdiček
Hotel Palác Elektra Opava 5 hvězdiček
Resort Harmony Frýdek-Místek 5 hvězdiček
Hotel Grand Karviná 4 hvězdičky

Pro ty, kteří si přejí zážitek plný luxusu a pohodlí, je Moravskoslezský kraj ideálním cílem pro jejich dovolenou. Stylové hotely a resorty v kombinaci s krásami této oblasti nabízejí dokonalý únik od každodenního života a nezapomenutelný pobyt. Vyberte si to nejlepší luxusní ubytování a vychutnejte si jedinečnou atmosféru a pohostinnost, kterou Moravskoslezský kraj nabízí.

Dolní oblast Vítkovice – nejnavštěvovanější místo v kraji

Dolní oblast Vítkovice je nejnavštěvovanějším místem v Moravskoslezském kraji a nabízí turistům pohlcující památky a bohaté zážitky. Tato historická průmyslová lokalita se proměnila v centrum kultury, umění a zábavy, které vás okouzlí svou autenticitou a atmosférou.

Jednou z hlavních atrakcí je Landek Park, kde můžete navštívit hornické muzeum a prozkoumat podzemní chodby, které vás vtáhnou hlouběji do historie dolování. Uvnitř najdete také expozici nejstarších otisků člověka na území České republiky.

Pokud jste nadšenci do vědy a technologie, pak vás zaujme Science and Technology Center Dolních Vítkovic, kde se můžete seznámit s moderními technologiemi a experimentovat s interaktivními exponáty.

Název atrakce Popis
Landek Park Hornické muzeum s podzemními chodbami a expozicí otisků člověka
Science and Technology Center Dolních Vítkovic Interaktivní centrum vědy a technologie s moderními exponáty

Při procházce Dolní oblastí Vítkovice si nezapomeňte vychutnat atmosféru revitalizovaných industriálních budov, které nyní slouží jako koncertní sály, galerie a restaurace. Toto unikátní místo je zároveň domovem festivalu Colours of Ostrava, který přiláká návštěvníky z celého světa.

Dolní oblast Vítkovice je opravdu jedinečným místem, které vás překvapí svým kontrastem historie a moderního umění. Přijďte si užít nezapomenutelné zážitky, které vám zde nabídne.

Kurovický lom – přírodní koupání a unikátní flora a fauna

Kurovický lom je atraktivním cílem pro turisty hledající přírodní koupání a jedinečnou floru a faunu v Moravskoslezském kraji. Nachází se nedaleko obce Kurovice a je oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

Tento bývalý lom, který byl zatopen, poskytuje návštěvníkům možnost osvěžení v krásném přírodním prostředí. Koupání v jeho čisté vodě je nejenom zábavné, ale také příjemně osvěžující, zejména v letních měsících. Návštěvníci mohou užívat klid a pohodu na jeho plážích a využívat různé rekreační aktivity, jako je například opalování, plavání nebo šnorchlování.

Kromě přírodního koupání nabízí Kurovický lom také bohatou floru a faunu, která přitahuje pozornost milovníků přírody. Rostou zde vzácné druhy rostlin, jako jsou orchideje a vodní rostliny, a žijí zde různé druhy ptáků, obojživelníků a dalších živočichů. Turisté mohou prozkoumat okolí lomu, sledovat ptáky nebo se vydat na malou procházku po okolních lesích a loukách.

Důležité informace o Kurovickém lomu:
Umístění Kurovice, Moravskoslezský kraj, Česká republika
Přístup Autem nebo veřejnou dopravou (zastávka Kurovice, autobusové spoje)
Otevírací doba Celoročně, volný přístup
Rekreační aktivity Koupání, opalování, plavání, šnorchlování, procházky, pozorování ptáků

Jak se dostat do Kurovického lomu

Kurovický lom se nachází nedaleko obce Kurovice v Moravskoslezském kraji. Je snadno dostupný autem nebo veřejnou dopravou. Pro turisty, kteří preferují cestování veřejnou dopravou, je zde zastávka autobusu Kurovice s pravidelnými spoji. Pro ty, kteří preferují cestování autem, je možné využít parkoviště poblíž lomu.

Jezero Milada – „moře u Ústí nad Labem“

Jezero Milada je jedinečnou přírodní lokalitou v Moravskoslezském kraji, které láká návštěvníky svými vodními aktivitami a nádhernou krajinou. Toto malebné jezero se nachází nedaleko města Ústí nad Labem a je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Jezero Milada je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Nabízí široké možnosti koupání, plavání a rybaření. Pokud rádi relaxujete na písečné pláži, je zde pro vás připravena malebná pláž, kde můžete užívat sluníčka a osvěžit se v čisté vodě jezera.

Nejvýznamnější turistické atrakce jezera Milada:

  • Krásná příroda a panoramatické výhledy
  • Možnosti vodních sportů, jako je windsurfing, kajakování a paddleboarding
  • Rybářské příležitosti pro milovníky rybolovu
  • Písečná pláž s plážovým volejbalem a opalováním

Okolí jezera Milada je také ideální pro pěší výlety a cykloturistiku. Kolem jezera vede několik atraktivních turistických tras, které vám umožní objevovat krásy přírody a okolních lesů. Můžete si také pronajmout vodní kolo nebo jiné vodní vybavení a prozkoumat jezero z jiné perspektivy.

Vychutnejte si klid a pohodu jezera Milada a objevte přírodní krásy Moravskoslezského kraje. Ubytujte se v jednom z okolních hotelů, penzionů nebo kempů a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci této malebné oblasti. Zamilujete si jedinečnou atmosféru a krásu jezera Milada.

Informace o jezeře Milada:
Poloha Ústí nad Labem, Moravskoslezský kraj
Rozloha 6,5 km²
Hloubka max. 22 metrů

Festivaly v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj je domovem mnoha festivalů a kulturních akcí, které přilákají návštěvníky z celého světa. Jedním z nejznámějších festivalů je Colours of Ostrava, který se každoročně koná v Dolní oblasti Vítkovice. Tento mezinárodní hudební festival je jedním z největších a nejvýznamnějších v České republice, a nabízí nejen špičkovou hudbu, ale také bohatý doprovodný program, včetně divadelních představení, workshopů a designových trhů.

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je festival, který propojuje hudbu různých žánrů jako rock, pop, elektronickou hudbu, world music a mnoho dalších. Jeho unikátní atmosféra a industriální prostředí Dolní oblasti Vítkovice přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Každý rok se zde můžete těšit na vystoupení slavných umělců, jako jsou The Cure, Lana Del Rey, Florence + The Machine a mnoho dalších. Festival také nabízí různé aktivity a zábavu pro všechny věkové skupiny, ať už milujete hudbu, tanec nebo gastronomii.

Colours of Ostrava je jedinečným festivalem, který spojuje kulturu, hudbu a přírodu. Ubytování v blízkosti festivalového prostoru vám umožní maximálně vychutnat si tento nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte si rezervovat své lístky včas, protože Colours of Ostrava je velmi oblíbený a často se vyprodává.

Rok Hlavní umělci Navštívení
2019 The Cure, Florence + The Machine, ZAZ cca 70 000 návštěvníků
2018 Arctic Monkeys, London Grammar, Jessie J cca 60 000 návštěvníků
2017 Imagine Dragons, alt-J, Norah Jones cca 50 000 návštěvníků

Colours of Ostrava je nejen hudebním festivalem, ale také platformou pro setkání a sdílení kreativity a inovativních myšlenek. Jestliže milujete hudbu a rádi objevujete nová místa, Moravskoslezský kraj je pro vás tou správnou destinací. Přijeďte se nechat unést atmosférou festivalu, prozkoumat krásy kraje a zažít nezapomenutelné chvíle plné hudby, radosti a inspirace.

Spolupráce s polskými vojvodstvími a průmyslové dědictví

Moravskoslezský kraj spolupracuje s polskými vojvodstvími na různých projektech, které spojují jejich průmyslové dědictví a poskytují turistům jedinečné zážitky. Tato spolupráce představuje skvělou možnost pro turisty, kteří se zajímají o historii a průmyslovou kulturu regionu.

Jedním z nejvýznamnějších projektů je revitalizace industriálních lokalit, které se nacházejí na hranicích Moravskoslezského kraje a polských vojvodství. Tyto oblasti, jedinečné svým průmyslovým dědictvím, nabízejí turistům možnost prozkoumat historické závody, dolovatelské objekty a kulturní památky spojené s průmyslovou érou.

V rámci této spolupráce došlo k obnově a otevření mnoha muzeí, expozic a naučných stezek, které představují historické a technické zajímavosti. Turisté tak mají možnost objevovat unikátní místa a obdivovat průmyslovou architekturu, která je neodmyslitelnou součástí regionálního kulturního dědictví.

Město/oblast Atrakce Popis
Ostrava Dolní oblast Vítkovice Bývalý průmyslový komplex, který dnes slouží jako centrum kultury, sportu a vědy. Nabízí mnoho muzeí, výstav a historických objektů.
Karviná Michal Mine Přístupná hornická jáma, kterou turisté mohou prozkoumat a poznat, jak vypadá život v podzemí.
Opava Slezské zemské muzeum Výstavy a sbírky představují historii regionu včetně průmyslového dědictví.

Spolupráce s polskými vojvodstvími

Spolupráce Moravskoslezského kraje s polskými vojvodstvími přináší mnoho výhod pro turisty. Například projekt Euroregion Silesia, který se zaměřuje na rozvoj cestovního ruchu a kulturní výměnu mezi oběma zeměmi. Díky této spolupráci mohou turisté objevovat nová místa, tradiční zvyky a gastronomii obou regionů.

Jedním z projektů spojených s průmyslovým dědictvím je Euroregion Silesia Industrial Heritage. Tento projekt se zaměřuje na ochranu a propagaci průmyslových památek v Moravskoslezském kraji a polských vojvodstvích. Turisté tak mají možnost prozkoumat různé aspekty průmyslového dědictví a získat hlubší porozumění regionální historii a kultuře.

Návrat turistů v rekordních počtech

I přes dopad pandemie se turisté opět vracejí do Moravskoslezského kraje v rekordních počtech, aby si užili jeho krásy a nabídku zážitků. Tento region nabízí nejlepší ubytování pro turisty, a proto je stále oblíbenou destinací pro návštěvníky z celé republiky.

Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v kraji je Dolní oblast Vítkovice. Tato historicky významná oblast láká turisty svými památkami a zajímavostmi. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout industriální dědictví, navštívit muzea a galerie, a také se zúčastnit různých kulturních akcí. Dolní oblast Vítkovice je skutečnou perlou Moravskoslezského kraje.

Pro ty, kteří hledají přírodní krásy a odpočinek, je doporučeno zatopené přírodní koupání v Kurovickém lomu. Tento unikátní lom nabízí turistům možnost osvěžení v přírodním prostředí a zároveň je domovem bohaté flory a fauny. Je to skvělá destinace pro rodiny s dětmi i pro milovníky přírody.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je jezero Milada, které je nazýváno „mořem u Ústí nad Labem“. Toto krásné jezero láká turisty svými širokými plážemi a možnostmi vodních aktivit. Je ideálním místem pro letní dovolenou a relaxaci u vody.

Navíc, Moravskoslezský kraj je známý svými festivally, především Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice. Tento hudební festival je největším svého druhu v České republice a přitahuje návštěvníky z celého světa. Je to skvělá příležitost pro zábavu, hudbu a nezapomenutelné zážitky.

Kromě toho, Moravskoslezský kraj také spolupracuje s polskými vojvodstvími a nabízí různé projekty spojené s průmyslovým dědictvím. Tato spolupráce přináší nové možnosti a obohacuje nabídku turistických atrakcí v regionu.

Návrat turistů do Moravskoslezského kraje je příznivým signálem pro tamní ekonomiku a cestovní ruch. Krásy tohoto regionu, spolu s nabídkou zážitků a atrakcí, přitahují návštěvníky v rekordním počtu. Je to dokonalý čas pro objevování Moravskoslezského kraje a vytváření nezapomenutelných vzpomínek.

Ubytování Královéhradecký kraj Předchozí příspěvek
Ubytování v Královéhradeckém kraji, které si zamilujete
Ubytování Olomoucký kraj Následující příspěvek
Olomoucký kraj láká na nezapomenutelný zážitek z dovolené.

Přidat komentář

Váš e-mail je u nás v bezpečí.