Přidat ubytování
  • Nemáte žádné oblíbené ubytování.

Oblíbené ubytování:0 ubytování

Přihlášení
Rezervovat ubytování
Cena již od: 1400 Kč
Pokoj/noc

Rezervace ubytování

+
-
Cena za ubytování  Kč

Napište majiteli

Popis ubytování

Friesovy boudy se nacházejí v nadmořské výšce 1200 m n. m. ve střední části Krkonoš uprostřed středisek Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. Horské chaty leží mimo hlavní turistická centra a tím poskytují klidné a malebné prostředí pro aktivní odpočinek, relaxaci, nebo perfektní podmínky pro sportovní soustředění.

Příjemné ubytování v jakémkoliv ročním období.

Díky nadmořské výšce (1200 m. n. m. ) má okolí Friesových bud výborné sněhové podmínky pro zimní sporty (lyžování) až do začátku měsíce května – sjezdové lyžování na vlastní sjezdovce, běžecké lyžování na perfektně připravených běžeckých stopách, kterých je v okolí díky poloze u rozcestí na Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Luční boudu nepočítaně.

V letních měsících jsou zde ideální podmínky pro milovníky horských kol, nebo pěší turistiky.

Rezervace

Horská chata nabízí příjemné ubytování s účelně zařízenými pokoji a společným sociálním zařízením.

Chata Matouš 

 je ideálním místem pro ubytování menších skupin či rodin s dětmi. Svou kapacitou 15 lůžek nabízí klidné a malebné prostředí horské roubené chaty s možností vlastního vaření, nebo objednání stravy na chatě Andula a hotelu Friesovy boudy.

Ubytování nabízí ve 4 pokojích s tímto rozdělením lůžek

  • 3 x 3 lůžkový pokoj
  • 1 x 6 lůžkový pokoj
Tipy na výlet

Strážné je malá obec v Královéhradeckém kraji, která se nachází v blízkosti Krkonoš.

Zde je 10 zajímavých míst v okolí Strážného:

1. Krkonošský národní park: Rozlehlý národní park, který je domovem pro mnoho vzácných rostlin a živočichů. Je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku a běh na lyžích.

2. Sněžka: Nejvyšší hora České republiky, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Na vrcholu se nachází i meteorologická stanice a poštovní úřad.

3. Špindlerův Mlýn: Oblíbené horské středisko s řadou sjezdovek, snowparkem, běžeckými tratěmi a dalšími sportovními aktivitami.

4. Labská přehrada: Nádherná vodní nádrž v Krkonoších, která slouží k zadržení povodňových vod z Labe.

5. Vodopád Pancavský: Nejvyšší vodopád v České republice, který měří 148 metrů. Je snadno dostupný turistickou trasou a je obklopen nádhernou přírodou.

6. Harrachov: Malé městečko s mnoha turistickými atrakcemi, mezi kterými je například sklárna, muzeum a skokanský areál.

7. Pramen Labe: Místo, kde pramení nejdelší řeka v České republice, Labe. Je zde umístěn kamenný monument a naučná stezka.

8. ZOO Dvůr Králové: Zoologická zahrada se zaměřením na africkou faunu, která se nachází v Dvůr Králové nad Labem.

9. Pecka: Hrad založený ve 13. století, který se nachází nedaleko obce Pecka. Nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

10. Janské Lázně: Lázeňské město s bohatou historií a mnoha léčebnými prameny. Lze zde navštívit kolonádu, parky, koupaliště a další atrakce.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.
Kvalita
Místo
Cena
Služby
3.5 Vaše skóre